Jizzax davlat pedagogika universitetida Navro‘z bayrami munosabati bilan professor-o‘qituvchilar va xodimlar o‘rtasida sport musobaqalari tashkil etildi.
Tadbir universitet jamoasi o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, jamoaviy birlikni mustahkamlash hamda bayram shukuhini yanada oshirish maqsadida o‘tkazildi.
Musobaqalar doirasida futbol, velosport va shaxmat bo‘yicha bellashuvlar tashkil etilib, unda universitetning turli kafedralaridan professor-o‘qituvchilar va ishchi xodimlar faol ishtirok etdilar.Futbol musobaqasi: Universitet jamoalari o‘rtasida o‘tgan ushbu turnir murosasiz va qiziqarli o‘yinlarga boy bo‘ldi. Jamoalar o‘z mahoratini namoyish etib, final bahsida g‘olib aniqlandi.
Velosport musobaqasi: Ushbu bellashuv universitet hududida belgilangan maxsus yo‘nalish bo‘ylab o‘tkazilib, ishtirokchilar o‘z chidamliligi va tezkorligini sinovdan o‘tkazdilar.
Shaxmat turniri: Aql-idrok va strategik fikrlash muhim bo‘lgan bu musobaqada qatnashchilar o‘z bilim va mahoratini namoyish etdilar.

Sports competitions were organized among professors, teachers and staff at Jizzakh State Pedagogical University on the occasion of the Navruz holiday.
The event was held to promote a healthy lifestyle among the university community, strengthen team unity, and further enhance the festive spirit.
As part of the competitions, football, cycling and chess competitions were organized, in which professors, teachers and employees from various departments of the university actively participated. Football competition: This tournament between university teams was full of tough and interesting games. The teams demonstrated their skills and the winner was determined in the final match.
Cycling competition: This competition was held along a special route marked on the university grounds, and participants tested their endurance and speed.
Chess Tournament: Participants demonstrated their knowledge and skills in this competition, where intelligence and strategic thinking are important.