Jizzax davlat pedagogika universitetida Navro‘z bayrami munosabati bilan professor-o‘qituvchilar va xodimlar o‘rtasida sport musobaqalari tashkil etildi.
Tadbir universitet jamoasi o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, jamoaviy birlikni mustahkamlash hamda bayram shukuhini yanada oshirish maqsadida o‘tkazildi.
Musobaqalar doirasida futbol, velosport va shaxmat bo‘yicha bellashuvlar tashkil etilib, unda universitetning turli kafedralaridan professor-o‘qituvchilar va ishchi xodimlar faol ishtirok etdilar.Futbol musobaqasi: Universitet jamoalari o‘rtasida o‘tgan ushbu turnir murosasiz va qiziqarli o‘yinlarga boy bo‘ldi. Jamoalar o‘z mahoratini namoyish etib, final bahsida g‘olib aniqlandi.
Velosport musobaqasi: Ushbu bellashuv universitet hududida belgilangan maxsus yo‘nalish bo‘ylab o‘tkazilib, ishtirokchilar o‘z chidamliligi va tezkorligini sinovdan o‘tkazdilar.
Shaxmat turniri: Aql-idrok va strategik fikrlash muhim bo‘lgan bu musobaqada qatnashchilar o‘z bilim va mahoratini namoyish etdilar.

В Джизакском государственном педагогическом университете в связи с праздником Навруз были организованы спортивные соревнования среди профессорско-преподавательского состава и сотрудников.
Мероприятие было организовано с целью популяризации здорового образа жизни среди университетского сообщества, укрепления коллективного единства и усиления праздничного настроения.
В рамках соревнований были организованы соревнования по футболу, велоспорту и шахматам, в которых приняли активное участие профессорско-преподавательский состав и сотрудники различных кафедр университета. Футбольное соревнование: Этот турнир, прошедший между университетскими командами, был насыщен бескомпромиссными и захватывающими матчами. Команды продемонстрировали своё мастерство и определили победителя в финальном матче.
Соревнования по велоспорту: Данное соревнование проводилось по специальному маршруту, установленному на территории университета, где участники испытывали свою выносливость и скорость.
Шахматный турнир: В этом соревновании, где важен интеллект и стратегическое мышление, участники продемонстрировали свои знания и навыки.