Ushbu tashabbus yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish, ularda kitobxonlik madaniyatini shakllantirish va ta’lim sifatini oshirishga qaratilgani bilan ahamiyatli bo‘ldi.
Ayniqsa, universitetda faoliyat yuritayotgan 55 yosh va undan yuqori bo‘lgan professor-o‘qituvchilar ishtirokida o‘tkazilgan mazkur aksiya yoshlarga ilmiy va badiiy adabiyotlarni yetkazishda muhim qadam bo‘ldi.
Aksiya doirasida boshlang‘ich ta’lim nazariyasi va metodikasi kafedrasi professori, filologiya fanlari doktori Umirzoq Jumanazarov o‘z shaxsiy kutubxonasidan 14 nomdagi jami 600 dona monografiya, o‘quv qo‘llanma va lug‘atlarni universitet Axborot-resurs markaziga taqdim etdi.
Ushbu kitoblar pedagogika, filologiya va boshlang‘ich ta’lim sohalarida tahsil olayotgan talabalar uchun qimmatli manba bo‘lib, ularning bilim va dunyoqarashini yanada kengaytirishga xizmat qiladi.

A charitable campaign titled “A Book Gift from Elders to Students” was organized at Jizzakh State Pedagogical University.
This initiative was significant as it was aimed at elevating the spirituality of young people, fostering a culture of reading among them, and improving the quality of education.
In particular, this campaign, organized with the participation of professors and teachers aged 55 and older working at the university, was an important step in delivering scientific and literary literature to young people.
Within the framework of the campaign, Professor of the Department of Theory and Methodology of Primary Education, Doctor of Philology Umirzoq Jumanazarov donated a total of 600 copies of monographs, textbooks, and dictionaries in 14 titles from his personal library to the university’s Information Resource Center.
These books serve as valuable resources for students studying in the fields of pedagogy, philology, and primary education, and will further broaden their knowledge and worldview.