Jizzax davlat pedagogika universitetida rektor va talabalar uchrashuvlari davom etmoqda.
Navbatdagi ochiq muloqot magistratura bo‘limi magistrantlari hamda tarix fakulteti talabalari bilan o‘tkazildi.
Uchrashuv rektorning universitetda yoshlarga oid davlat siyosati ijrosi bo‘yicha taqdimoti bilan boshlandi. Shuningdek, magistratura bo‘limi rahbari va fakultet dekani tomonidan ham taqdimotlar o‘tkazilib, startap yo‘nalishidagi tashabbuslar haqida ma’lumot berildi.
Suhbat davomida talabalarning xorijda ta’lim olish imkoniyatlarini kengaytirish, kitobxonlik va inklyuziv yo‘nalishdagi tanlovlarni takomillashtirish , volontyorlik faoliyatini rivojlantirish hamda professor-o‘qituvchilar va talabalar o‘rtasida uchrashuvlarni tizimli tashkil etish masalalari yuzasidan savol va takliflar bildirildi.

Meetings between the rector and students are ongoing at Jizzakh State Pedagogical University.
The next open dialogue was held with master’s students from the Master’s Department and students from the Faculty of History.
The meeting began with the rector’s presentation on the implementation of state policy regarding youth at the university. Additionally, presentations were given by the head of the Master’s Department and the dean of the faculty, providing information on initiatives in the startup field.
During the conversation, questions and proposals were raised regarding expanding students’ opportunities for studying abroad, improving competitions in the fields of reading and inclusion, developing volunteer activities, and systematically organizing meetings between professors, teachers, and students.