Jizzax davlat pedagogika universitetida “Salomatlik uchun 5000 qadam” shiori ostida piyoda yurish marafoni bo‘lib o‘tdi.
Universitet Nuroniylar kengashi tashabbusi bilan tashkil etilgan mazkur tadbirda universitet faxriylari hamda nuroniy professor-o‘qituvchilar va xodimlardan iborat 100 dan ortiq ishtirokchilar qatnashib, belgilangan 5000 qadam masofani birgalikda bosib o‘tishdi.
Marafon sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish, jismoniy faollikni oshirish hamda katta avlod vakillarining ijtimoiy faolligini qo‘llab-quvvatlash maqsadida tashkil etildi.

В Джизакском государственном педагогическом университете прошёл пеший марафон под девизом «5000 шагов для здоровья»
В мероприятии, организованном по инициативе Совета нураний университета, приняли участие более 100 человек, включая ветеранов вуза, а также почтенных профессоров, преподавателей и сотрудников, которые вместе прошли установленную дистанцию в 5000 шагов.
Марафон организован с целью пропаганды здорового образа жизни, повышения физической активности и поддержки социальной активности представителей старшего поколения.