Jizzax davlat pedagogika universitetida “Talabalar ligasi” suv polosi musobaqalarining 2-hududiy bosqichi bo‘lib o‘tmoqda.
Musobaqalarda Jizzax politexnika instituti, O‘zbekiston Milliy universiteti Jizzax filiali hamda Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari ishtirok etmoqda.
Ushbu bosqich yoshlarga jismoniy tayyorgarlikni oshirish, sport mahoratini namoyon etish va universitetlararo do‘stona raqobat muhitini yaratish imkonini beradi.
Musobaqalar davomida talabalar o‘z jamoalari bilan kurashib, suv polosi bo‘yicha eng kuchli universitetni aniqlashadi.
Tadbir doirasida sportchilarning intizomi, jamoaviy ruhini oshirish va yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilishga alohida e’tibor qaratilmoqda.

В Джизакском государственном педагогическом университете проходит 2-й региональный этап соревнований по водному поло «Студенческая лига»
В соревнованиях принимают участие студенты Джизакского политехнического института, Джизакского филиала Национального университета Узбекистана и Джизакского государственного педагогического университета.
Данный этап позволит молодёжи улучшить свою физическую подготовку, продемонстрировать спортивное мастерство и создать атмосферу дружеского межвузовского соперничества.
В ходе соревнований студенческие команды сразятся за звание сильнейшего университета по водному поло.
В рамках мероприятия особое внимание уделяется укреплению дисциплины спортсменов, повышению командного духа и пропаганде здорового образа жизни среди молодежи.