Jizzax davlat pedagogika universitetida ta’lim dasturlarini maxsus davlat akkreditatsiyasi bo‘yicha ekspert tashrifi o‘tkazildi.
Tashrifda mahalliy va xorijiy ekspertlar ishtirok etdi. Akkreditatsiyadan o‘tayotgan ta’lim dasturlari: Cholg‘u ijrochiligi, Turizm va mehmondo‘stlik, Sun’iy intellekt, Axborot tizimlari va texnologiyalari hamda Inson resurslarini boshqarish yo‘nalishlari hisoblanadi.
Ekspertlar va mas’ul xodimlar ishtirokida tanishuv uchrashuvi tashkil etildi. Shundan so‘ng ish beruvchilar bilan suhbat o‘tkazilib, ta’lim dasturlarining amaliy ahamiyati hamda bitiruvchilarda shakllanishi zarur kompetensiyalar muhokama qilindi.
Keyingi bosqichda har bir yo‘nalish bo‘yicha alohida uchrashuvlar o‘tkazildi. Jarayon davomida o‘quv binolari, laboratoriyalar va moddiy-texnik baza o‘rganildi.

В Джизакском государственном педагогическом университете состоялся визит экспертов по специальной государственной аккредитации образовательных программ.
В визите приняли участие местные и зарубежные эксперты. Образовательные программы, проходящие аккредитацию: «Инструментальное исполнительство», «Туризм и гостеприимство», «Искусственный интеллект», «Информационные системы и технологии», а также «Управление человеческими ресурсами».
Состоялась ознакомительная встреча с участием экспертов и ответственных лиц. Затем была проведена беседа с работодателями, на которой обсуждались практическая значимость образовательных программ и компетенции, которые необходимо сформировать у выпускников.
На следующем этапе были проведены отдельные встречи по каждому из направлений. В ходе встреч были изучены учебные корпуса, лаборатории и материально-техническая база.