Jizzax davlat pedagogika universitetida Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 14-yanvar — “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan o‘tkazilgan sport musobaqalari g‘oliblari hamda faxriy professor-o‘qituvchilarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbir universitetning kichik yig‘ilishlar zalida tashkil etildi.
Marosimda universitet rahbariyati, soha prorektorlari, sport musobaqalari g‘olib va sovrindorlari, jangchi faxriylar, zaxiradagi harbiylar, universitet Kasaba uyushmasi hamda Nuroniylar kengashi a’zolari ishtirok etdi.
Tadbirni Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori maslahatchisi Qodirov G‘ayrat O‘roqboyevich ochib berib, Vatan himoyachilari kunining mazmun-mohiyati, yurtimiz tinchligi va xavfsizligini ta’minlashda harbiylar hamda faxriylarning o‘rni beqiyos ekanini ta’kidladi.
Marosim davomida 14-yanvar “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan tashkil etilgan sport musobaqalari g‘oliblari, jangchi faxriylar va zaxiradagi harbiylar tantanali ravishda taqdirlandi.
Tadbir so‘nggida so‘z Jizzax davlat pedagogika universiteti Nuroniylar kengashi raisi, professor Hamidulla Abdullayevich Meliyevga berildi. U o‘z nutqida Vatan himoyachilarini bayram bilan qutlab, yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalashda bunday tadbirlarning ahamiyati katta ekanini ta’kidladi.

В Джизакском государственном педагогическом университете прошла церемония награждения по случаю Дня защитников Родины.
В Джизакском государственном педагогическом университете состоялась церемония награждения победителей спортивных соревнований, проведенных в связи с 14 января — Днем защитников Родины, а также почетных профессоров и преподавателей. Мероприятие было организовано в малом конференц-зале университета.
В церемонии приняли участие руководство университета, проректоры по направлениям, победители и призеры спортивных соревнований, ветераны-воины, военнослужащие запаса, члены профсоюза университета и Совета старейшин.
Мероприятие открыл советник ректора Джизакского государственного педагогического университета Кадыров Гайрат Уракбоевич, подчеркнув сущность и значение Дня защитников Родины, а также неоценимую роль военнослужащих и ветеранов в обеспечении мира и безопасности нашей страны.
В ходе церемонии были торжественно награждены победители спортивных соревнований, организованных по случаю 14 января — Дня защитников Родины, а также ветераны-воины и военнослужащие запаса.
В завершение мероприятия слово было предоставлено председателю Совета Нуроний Джизакского государственного педагогического университета, профессору Хамидулле Абдуллаевичу Мелиеву. В своем выступлении он поздравил защитников Родины с праздником и подчеркнул большое значение подобных мероприятий в воспитании молодого поколения в духе патриотизма.