Kunlik yakuniy nazorat turlari haqida ma’lumotlarni e’lon qilishda davom etamiz. Joriy yilning 20-yanvar kuni yakuniy nazorat jarayonlari jami 46 ta fan bo‘yicha tashkil etilgan bo‘lib, unda 2 999 nafar talaba ishtirok etishi rejalashtirilgan edi.
Nazoratlarda 2731 nafar talaba ishtirok etgan bo‘lib, ishtirok ko‘rsatkichi 91,1 foizni tashkil qildi. 268 nafar talaba turli sabablarga ko‘ra yakuniy nazoratlarda ishtirok etmadi. Shuningdek, 17 nafar talaba belgilangan tartibda chetlatildi.
Yakuniy nazorat jarayonida jami 63 ta nazorat ishi o‘tkazildi. Tekshirish natijalariga ko‘ra, 93 nafar talabaning ishlari qayta ko‘rib chiqish uchun tekshiruvga jalb etildi. Nazorat natijalari yuzasidan 24 ta apellyatsiya arizasi qabul qilindi.
Ayni paytga qadar 1948 nafar talabaning ballari tizimga kiritilgan bo‘lib, bu umumiy ko‘rsatkichning 65 foizini tashkil etmoqda. Qolgan natijalar belgilangan jadval asosida tizimga kiritilishi rejalashtirilgan.

В Джизакском государственном педагогическом университете продолжаются итоговые контрольные экзамены.
В Джизакском государственном педагогическом университете интенсивно продолжаются итоговые контрольные экзамены.
Мы продолжаем публиковать информацию о видах ежедневного итогового контроля. 20 января текущего года были организованы процессы итогового контроля по 46 дисциплинам, в которых планировалось участие 2 999 студентов.
В контрольных мероприятиях приняли участие 2731 студент, показатель участия составил 91,1 процента. 268 студентов по различным причинам не участвовали в итоговых контрольных работах. Кроме того, 17 студентов были отстранены в установленном порядке.
В процессе итогового контроля было проведено в общей сложности 63 контрольные работы. По результатам проверки работы 93 студентов были направлены на повторное рассмотрение. По итогам контроля было подано 24 апелляционных заявления.
На данный момент в систему внесены баллы 1948 студентов, что составляет 65 процентов от общего показателя. Остальные результаты планируется внести в систему согласно установленному графику.