Jizzaxda 2026/2027-o‘quv yili uchun oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga kirish test sinovlari boshlandi
Jizzax Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi sport majmuasida test sinovlari ikki smenada o‘tkazilmoqda.
Birinchi kunning ertalabki smenasida 700 nafardan ortiq abituriyent test sinovlarida ishtirok etyapti.
Jizzax davlat pedagogika universiteti jamoasi hamda belgilangan mas’ullar test sinovlari jarayonida jamoat tartibini ta’minlash, abituriyentlar va ularning kuzatuvchilariga tashkiliy ko‘mak ko‘rsatish ishlarida faol ishtirok etmoqda.
Test sinovlari o‘tkazilayotgan hududda abituriyentlarni qo‘llab-quvvatlash uchun kelgan ota-onalar va kuzatuvchilar uchun barcha zarur qulayliklar yaratilgan.
Ular uchun maxsus kutish joylari tashkil etilgan bo‘lib, badiiy jamoalar ishtirokidagi madaniy-konsert dasturlari namoyish etilmoqda.

Entrance tests for admission to bachelor’s degree programs of higher education institutions for the 2026/2027 academic year have started in Jizzakh.
The test examinations are being conducted in two shifts at the sports complex of the Jizzakh Olympic and Paralympic Sports Training Center.
In the morning shift of the first day, more than 700 applicants are participating in the test examinations.
The Jizzakh State Pedagogical University team and designated officials are actively participating in ensuring public order during the test examinations and providing organizational assistance to applicants and their observers.
All necessary facilities have been provided for parents and observers who have come to support the applicants at the test examination venue.
Special waiting areas have been set up for them, where cultural and concert programs featuring artistic groups are being performed.