Jizzaxda bahorgi “Talaba – yugur” marafoni bo‘lib o‘tdi.
Jizzax shahrida viloyatdagi barcha oliy ta’lim muassasalari talabalari o’quvchilar va yugurish ishqibozlari ishtirokida bahorgi “Talaba – yugur” marafoni bo‘lib o‘tdi.
Musobaqada ishtirokchilar 3 km masofada o‘z chidamlilik va sport mahoratini namoyon etishdi.
Ushbu marafonda Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari peshqadamlikni qo‘lga kiritdi. O‘g‘il bolalar orasida 1-o‘rinni Abduqayumov Shahobiddin, 2-o‘rinni Aktamov Uchqun va 3-o‘rinni Abdullayev Firdavs egalladi. Qizlar orasida esa 1-o‘rin Hayrullayeva Feruza, 2-o‘rin Abubakirova Farangiz va 3-o‘rin G‘aniyeva Zilolaga nasib bo‘ldi.

The spring “Student Run” marathon was held in Jizzakh.
In Jizzakh city, the spring “Student – Run” marathon took place with the participation of students from all higher education institutions in the region, schoolchildren, and running enthusiasts.
In the competition, participants demonstrated their endurance and athletic skills over a distance of 3 km.
In this marathon, students of Jizzakh State Pedagogical University took the lead. Among boys, 1st place was taken by Abduqayumov Shahobiddin, 2nd place by Aktamov Uchqun, and 3rd place by Abdullayev Firdavs. Among girls, 1st place went to Hayrullayeva Feruza, 2nd place to Abubakirova Farangiz, and 3rd place to G’aniyeva Zilola.