Jizzaxda bahorgi “Talaba – yugur” marafoni bo‘lib o‘tdi.
Jizzax shahrida viloyatdagi barcha oliy ta’lim muassasalari talabalari o’quvchilar va yugurish ishqibozlari ishtirokida bahorgi “Talaba – yugur” marafoni bo‘lib o‘tdi.
Musobaqada ishtirokchilar 3 km masofada o‘z chidamlilik va sport mahoratini namoyon etishdi.
Ushbu marafonda Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari peshqadamlikni qo‘lga kiritdi. O‘g‘il bolalar orasida 1-o‘rinni Abduqayumov Shahobiddin, 2-o‘rinni Aktamov Uchqun va 3-o‘rinni Abdullayev Firdavs egalladi. Qizlar orasida esa 1-o‘rin Hayrullayeva Feruza, 2-o‘rin Abubakirova Farangiz va 3-o‘rin G‘aniyeva Zilolaga nasib bo‘ldi.

В Джизаке прошёл весенний марафон «Талаба — югур»
В городе Джизаке состоялся весенний марафон «Талаба — югур» с участием студентов всех высших учебных заведений области, учащихся и любителей бега.
На соревнованиях участники продемонстрировали свою выносливость и спортивное мастерство на дистанции в 3 км.
В этом марафоне первенство завоевали студенты Джизакского государственного педагогического университета. Среди юношей 1-е место занял Абдукаюмов Шахобиддин, 2-е место — Актамов Учкун, а 3-е место — Абдуллаев Фирдавс. Среди девушек 1-е место досталось Хайруллаевой Ферузе, 2-е место — Абубакировой Фарангиз, а 3-е место — Ганиевой Зилоле.