Jizzaxda “O‘qituvchi va murabbiylar kuni” tantanasi.
Jahon tantanalar maskanida 1-oktyabr — “O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan yorqin bayram shodiyonasi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbirga Jizzax davlat pedagogika universitetining professor-o‘qituvchilari hamda xodimlari taklif etildi.
Tantanani viloyat hokimining o‘rinbosari Akmal Savurbayev ochib berdi. U o‘z nutqida ustoz va murabbiylarni kasb bayrami bilan tabriklab, ularning mehnatini yuksak baholadi.
Shuningdek, universitet rektori Maqsudjon Yuldashev ham so‘zga chiqib, ustozlar va murabbiylarni bayram bilan samimiy tabrikladi. U o‘z nutqida:
“Sizning mehnatingiz, sa’y-harakatingiz va fidoyiligingiz bilan universitetimiz yanada rivojlanib, kelgusi ikki yil ichida dunyodagi eng nufuzli oliy ta’lim muassasalari orasidagi top-1000 ro‘yxatdan munosib o‘rin olishiga ishonaman”, deb ta’kidladi.
Shundan so‘ng taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Bayram arafasida davlat mukofotiga sazovor bo‘lganlar, shuningdek, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi faxriy yorlig‘i va ko‘krak nishonlari, Maktabgacha va maktab ta’lim vazirligi hamda universitet rektori tomonidan taqdim etilgan faxriy yorliqlarga munosib ko‘rilgan ustozlar tantanali ravishda taqdirlandilar.
Universitet badiiy jamoasi tomonidan tayyorlangan kuy-qo‘shiqlar va raqslar bayramga yanada fayz bag‘ishladi. Go‘zal tilaklar, samimiy tabriklar, sho‘x qo‘shiqlar va raqslar bayramona kayfiyatni yanada yuksaltirdi.

Торжество «Дня учителя и наставника» в Джизаке.
В торжественном центре «Жахон» прошло яркое праздничное мероприятие, посвященное 1 октября — Дню учителей и наставников.
На данное мероприятие были приглашены профессора, преподаватели и сотрудники Джизакского государственного педагогического университета.
Торжество открыл заместитель хокима области Акмал Савурбаев. В своей речи он поздравил преподавателей и наставников с профессиональным праздником и высоко оценил их труд.
Ректор университета Максуджон Юлдашев также выступил с речью и искренне поздравил преподавателей и наставников с праздником. В своем выступлении он подчеркнул:
«Я верю, что благодаря вашему труду, усилиям и самоотверженности наш университет будет и дальше развиваться, и в течение следующих двух лет займет достойное место в списке топ-1000 самых престижных высших учебных заведений мира».
После этого состоялась церемония награждения. В преддверии праздника были торжественно награждены лица, удостоенные государственных наград, а также преподаватели, отмеченные почетными грамотами и нагрудными знаками Министерства высшего образования, науки и инноваций, почетными грамотами Министерства дошкольного и школьного образования и ректора университета.
Музыкальные номера, песни и танцы, подготовленные художественным коллективом университета, придали празднику еще больше красоты и очарования. Прекрасные пожелания, искренние поздравления, задорные песни и танцы еще больше подняли праздничное настроение.