Jizzaxda pedagogika oliy ta’lim muassasalari prorektorlari kengashining 5-sonli yig‘ilishi bo‘lib o‘tmoqda.
Zomin dam olish maskanida pedagogika oliy ta’lim muassasalari ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektorlari kengashining 5-sonli yig‘ilishi o‘tkazilmoqda.
Yig‘ilishda respublikaning 13 ta pedagogika yo‘nalishidagi oliy ta’lim muassasalarining ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektorlari hamda ilmiy bo‘lim boshliqlari faol ishtirok etmoqda. Mehmonlar va ishtirokchilarga Jizzax davlat pedagogika universiteti mezbonlik qilmoqda.
Yig‘ilish davomida ilmiy ishlar va innovatsiyalar sohasidagi amaliyotlar, zamonaviy tajribalar va hamkorlik imkoniyatlari muhokama qilinishi rejalashtirilgan. Shuningdek, pedagogika oliy ta’lim muassasalari ilmiy salohiyatini yanada rivojlantirish hamda ilmiy tadqiqotlar natijalarini samarali joriy qilish masalalari ham ko‘rib chiqiladi.

The 5th meeting of the Council of Vice-Rectors of Pedagogical Higher Education Institutions is being held in Jizzakh.
The 5th meeting of the council of vice-rectors for scientific affairs and innovations of pedagogical higher education institutions is being held at the Zomin recreation area.
Vice-rectors for scientific affairs and innovations and heads of scientific departments from 13 pedagogical higher education institutions across the republic are actively participating in the meeting. Jizzakh State Pedagogical University is hosting the guests and participants.
During the meeting, it is planned to discuss practices in the field of scientific work and innovations, modern experiences, and cooperation opportunities. Furthermore, issues of further developing the scientific potential of pedagogical higher education institutions and effectively implementing the results of scientific research will also be considered.