Jizzaxda pedagogika oliy ta’lim muassasalari prorektorlari kengashining 5-sonli yig‘ilishi bo‘lib o‘tmoqda.
Zomin dam olish maskanida pedagogika oliy ta’lim muassasalari ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektorlari kengashining 5-sonli yig‘ilishi o‘tkazilmoqda.
Yig‘ilishda respublikaning 13 ta pedagogika yo‘nalishidagi oliy ta’lim muassasalarining ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektorlari hamda ilmiy bo‘lim boshliqlari faol ishtirok etmoqda. Mehmonlar va ishtirokchilarga Jizzax davlat pedagogika universiteti mezbonlik qilmoqda.
Yig‘ilish davomida ilmiy ishlar va innovatsiyalar sohasidagi amaliyotlar, zamonaviy tajribalar va hamkorlik imkoniyatlari muhokama qilinishi rejalashtirilgan. Shuningdek, pedagogika oliy ta’lim muassasalari ilmiy salohiyatini yanada rivojlantirish hamda ilmiy tadqiqotlar natijalarini samarali joriy qilish masalalari ham ko‘rib chiqiladi.

В Джизаке проходит 5-е заседание Совета проректоров высших педагогических учебных заведений.
В зоне отдыха Зомин проводится 5-е заседание Совета проректоров по научной работе и инновациям педагогических высших учебных заведений.
В совещании принимают активное участие проректоры по научной работе и инновациям, а также руководители научных отделов 13 высших учебных заведений педагогического направления республики. Джизакский государственный педагогический университет выступает в роли принимающей стороны для гостей и участников мероприятия.
В ходе встречи планируется обсуждение практик, современного опыта и возможностей сотрудничества в сфере научных работ и инноваций. Также будут рассмотрены вопросы дальнейшего развития научного потенциала педагогических высших учебных заведений и эффективного внедрения результатов научных исследований.