Jizzaxda “Vatanparvarlik paradi” tantanali ruhda o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan Jizzax shahrida “Vatanparvarlik paradi” yuqori saviyada tashkil etildi.
Parad Sharof Rashidov shoh ko‘chasi bo‘ylab Jizzax jamoat salomatligi texnikumidan “Yoshlar shaharchasi”gacha harbiy orkestr sadolari ostida o‘tkazildi. Unda O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i tantanali ravishda olib o‘tildi.
Tadbirda Milliy gvardiya otliq bo‘linmalari, harbiy xizmatchilar, yoshlar, talabalar, sportchilar va keng jamoatchilik qatori Jizzax davlat pedagogika universiteti rektorati, tyutorlari, professor-o‘qituvchilari, xodimlari hamda talabalari ham faol ishtirok etib, yurtimiz ramzlariga bo‘lgan hurmat va vatanparvarlik tuyg‘ularini namoyon etdilar.

A “Patriotism Parade” was held in Jizzakh in a solemn and festive atmosphere.
On the occasion of the 35th anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan, the “Patriotism Parade” was organized at a high level in the city of Jizzakh.
The parade was held along Sharof Rashidov Avenue from the Jizzakh Public Health Technical College to the “Youth Town” to the sounds of a military orchestra. The State Flag of the Republic of Uzbekistan was solemnly carried during the event.
The event was actively attended by the National Guard cavalry units, military personnel, youth, students, athletes, and the general public, along with the administration, tutors, professors, teachers, staff, and students of Jizzakh State Pedagogical University, who demonstrated their respect for the symbols of our country and their patriotic feelings.