“Kasb va mehnat kuni” tadbiri yuqori saviyada tashkil etildi.
Jizzax viloyati hokimligi tomonidan tashkil etilgan “Kasb va mehnat kuni” tadbiri doirasida viloyatdagi tashkilotlar, korxona va muassasalar hamda oliy ta’lim muassasalari o‘z ko‘rgazmalari bilan faol ishtirok etdi.
Tadbirda Jizzax davlat pedagogika universiteti fakultetlari tomonidan mutaxassislik yo‘nalishlaridan kelib chiqqan holda ko‘rgazmali burchaklar tashkil qilinib, ishtirokchilarga universitet ta’lim yo‘nalishlari, fakultetlar va kafedralar haqida batafsil ma’lumotlar taqdim etildi. Tashkil etilgan “Bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasi”da universitet bitiruvchilari ham faol ishtirok etib, mehnat bozoridagi imkoniyatlar bilan yaqindan tanishishdi.
Tadbir davomida yoshlar startap loyihalari ko‘rgazmasi, “Eng yaxshi startap g‘oya” tanlovi, yosh rassomlar ko‘rgazmasi ham tashkil etildi. Shuningdek, tadbirga viloyatdagi umumta’lim maktablarining bitiruvchi o‘quvchilari hamda oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilari tashrif buyurib, kasb tanlash va bandlik imkoniyatlari yuzasidan kerakli ma’lumotlarga ega bo‘lishdi.

Мероприятие «День профессии и труда» было организовано на высоком уровне
В рамках мероприятия «День профессии и труда», организованного хокимиятом Джизакской области, организации, предприятия, учреждения и высшие учебные заведения региона приняли активное участие со своими выставками.
В рамках мероприятия факультетами Джизакского государственного педагогического университета были организованы тематические стенды, соответствующие направлениям специальностей. Участникам была предоставлена подробная информация об образовательных программах, факультетах и кафедрах университета. Выпускники вуза также приняли активное участие в организованной «Ярмарке вакансий», где смогли ближе ознакомиться с возможностями на рынке труда.
В рамках мероприятия также были организованы выставка молодежных стартап-проектов, конкурс «Лучшая стартап-идея» и вернисаж молодых художников. Кроме того, мероприятие посетили выпускники общеобразовательных школ и высших учебных заведений области, которые получили необходимую информацию о выборе профессии и возможностях трудоустройства.