“Kelajakka qadam”: bitiruvchilar bilan uchrashuv va seminar o‘tkazildi
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Kelajakka qadam” dasturi doirasida bitiruvchi bosqich talabalari bilan uchrashuv va seminar tashkil etildi.
Tadbirda yoshlar bandligini ta’minlash, tadbirkorlik tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda moliyaviy imkoniyatlarni kengaytirishga qaratilgan dastur mazmuni tushuntirildi.
Uchrashuvda “O‘zmilliybank” AJ Jizzax filiali mas’ul xodimi Foziljon Nizomov ishtirok etib, imtiyozli kreditlar olish tartibi, zarur hujjatlar va ulardan samarali foydalanish bo‘yicha ma’lumot berdi.
Shuningdek, universitetning Karera markazi hamda “Kelajakka qadam” markazi mutaxassislari tomonidan dastur imkoniyatlari haqida batafsil tushuntirishlar berildi.
Tadbir davomida kredit asosida tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘ygan bitiruvchilar o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashib, ishtirokchilarda katta qiziqish uyg‘otdi. Uchrashuv savol-javob va fikr almashish ruhida yuqori saviyada o‘tdi.

“Step into the Future”: A meeting and seminar were held with graduates.
A meeting and seminar were organized with graduating students under the “Step into the Future” program at Jizzakh State Pedagogical University.
The event explained the content of a program aimed at ensuring youth employment, supporting entrepreneurial initiatives, and expanding financial opportunities.
The meeting featured Foziljon Nizomov, a responsible employee of the Jizzakh branch of “O’zmillybank” JSC, who provided information on the procedure for obtaining concessional loans, the required documents, and their effective use.
Furthermore, specialists from the university’s Career Center and the “Step into the Future” center provided detailed explanations of the program’s opportunities.
During the event, graduates who had established entrepreneurial activities using loans shared their experiences, sparking great interest among the participants. The meeting was conducted at a high level in a spirit of question-and-answer and idea exchange.