Kembrij universitetida o‘tkazilgan seminar xalqaro hamkorlik aloqalarini kengaytirishga xizmat qildi.
Avval xabar berganimizdek, joriy yilning 25–31-yanvar kunlari Buyuk Britaniyaning Kembrij universitetida Markaziy Osiyo oliy ta’lim muassasalari rahbarlari uchun xalqaro seminar bo‘lib o‘tmoqda.
Britaniya Kengashi tomonidan tashkil etilgan mazkur seminar doirasida oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida xalqaro hamkorlik aloqalarini rivojlantirish, tajriba almashish va qo‘shma loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilinmoqda.
Xususan, seminar doirasida Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori, professor Yuldashev Maksudjan Abdullayevich Qozog‘istondagi K. Jubanov nomidagi Oqto‘be mintaqaviy universiteti hamda Qirg‘iziston Respublikasining Bishkek musiqa-pedagogika instituti rektorlari bilan hamkorlik shartnomalarini imzoladi.
Ushbu xalqaro seminar Markaziy Osiyo davlatlari oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni mustahkamlash, akademik aloqalarni kengaytirish hamda ta’lim sifatini oshirishga xizmat qilishi bilan ahamiyatlidir.

Семинар, проведенный в Кембриджском университете, послужил расширению международных партнерских связей.
Как мы ранее сообщали, с 25 по 31 января текущего года в Кембриджском университете Великобритании проходит международный семинар для руководителей высших учебных заведений Центральной Азии.
В рамках семинара, организованного Британским Советом, обсуждаются вопросы развития международного сотрудничества между высшими учебными заведениями, обмена опытом и реализации совместных проектов.
В частности, в рамках семинара ректор Джизакского государственного педагогического университета, профессор Юлдашев Максуджан Абдуллаевич подписал соглашения о сотрудничестве с ректорами Актюбинского регионального университета имени К. Жубанова в Казахстане и Бишкекского музыкально-педагогического института Кыргызской Республики.
Данный международный семинар имеет важное значение, поскольку способствует укреплению взаимного сотрудничества между высшими учебными заведениями стран Центральной Азии, расширению академических связей и повышению качества образования.