Kengash yig‘ilishi taqdirlash marosimi bilan boshlandi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Kengashining navbatdagi  majlisi odatdagidek taqdirlash marosimi bilan boshlandi. JDPU rektori dastlab bir guruh ustozlarga  O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasi tomonidan universitet pedagog-xodimlariga ilmiy unvon bo‘yicha berilgan attestatlar va ilmiy daraja bo‘yicha berilgan diplomlarni tantanali ravishda topshirdi.
Taqdirlash marosimining ikkinchi qismida 2024-yil 16-23 dekabr kunlari sportning Pinchak -silat turi bo‘yuicha kattalar o‘rtasida bo‘lib otgan Jahon chempionatida O‘zbekiston terma jamoasi tarkibida ushbu nufuzli musobaqada ishtirok etiyu faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritgan  Suyunov Shohruxmirzo, Abduvoitova Xilola, Hamidova Sarvinozlar hamda ularning  murabbiyi professor F.Axmedov hamda Korrupsiyaga qarshi kurashga oid «Huquq bilimdonlari” respublika bilimlar bellashuvida  1 o‘rinni qo‘lga kiritgan Milliy g‘oya, ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi yo‘nalishi 4-bosqich talabasi Normuratov Jamshidlar Jamoatchilik va ma’naviy-ma’rifiy ishlardagi faolligi uchun esdalik sovg‘alari va diplomlar bilan taqdirlanishdi.

Заседание совета началось с церемонии награждения.
Очередное заседание Совета Джизакского государственного педагогического университета началось с церемонии награждения. Ректор ДжГПУ торжественно вручил группе преподавателей аттестаты на ученые звания и дипломы на ученые степени, выданные Высшей аттестационной комиссией при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан педагогическим работникам университета.
Во второй части церемонии награждения Суюнов Шохрухмирзо, Абдувоитова Хилола, Хамидова Сарвиноз и их тренер профессор Ф.Ахмедов, участвовавшие в этом престижном соревновании в составе сборной Узбекистана на чемпионате мира среди взрослых по виду спорта пинчак-силат, состоявшемся 16-23 декабря 2024 года, а также Джамшид Нормуратов, студент 4 курса факультета «Национальная идея, основы духовности и правового воспитания», занявший 1 место в республиканском конкурсе знаний по борьбе с коррупцией «Ученые-юристы» и за активность в воспитательной работе были награждены памятными подарками и дипломами.