Kengash yig‘ilishi taqdirlash marosimi bilan boshlandi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Kengashining navbatdagi  majlisi odatdagidek taqdirlash marosimi bilan boshlandi. JDPU rektori dastlab bir guruh ustozlarga  O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasi tomonidan universitet pedagog-xodimlariga ilmiy unvon bo‘yicha berilgan attestatlar va ilmiy daraja bo‘yicha berilgan diplomlarni tantanali ravishda topshirdi.
Taqdirlash marosimining ikkinchi qismida 2024-yil 16-23 dekabr kunlari sportning Pinchak -silat turi bo‘yuicha kattalar o‘rtasida bo‘lib otgan Jahon chempionatida O‘zbekiston terma jamoasi tarkibida ushbu nufuzli musobaqada ishtirok etiyu faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritgan  Suyunov Shohruxmirzo, Abduvoitova Xilola, Hamidova Sarvinozlar hamda ularning  murabbiyi professor F.Axmedov hamda Korrupsiyaga qarshi kurashga oid «Huquq bilimdonlari” respublika bilimlar bellashuvida  1 o‘rinni qo‘lga kiritgan Milliy g‘oya, ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi yo‘nalishi 4-bosqich talabasi Normuratov Jamshidlar Jamoatchilik va ma’naviy-ma’rifiy ishlardagi faolligi uchun esdalik sovg‘alari va diplomlar bilan taqdirlanishdi.

The council meeting began with an awards ceremony.
The next meeting of the Council of Jizzakh State Pedagogical University began with the usual award ceremony. The rector of JSPU first solemnly presented a group of teachers with certificates of academic rank and diplomas of academic degree issued by the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan to the teaching staff of the university.
In the second part of the award ceremony, Suyunov Shohrukhmirzo, Abduvoitova Khilola, Hamidova Sarvinozlar, who participated in this prestigious competition as part of the Uzbekistan national team and took an honorable 3rd place at the World Championship among adults in the Pinchak-silat sport, which was held on December 16-23, 2024, and their coach Professor F. Akhmedov, as well as Normuratov Jamshid, a 4th-year student of the National Idea, Fundamentals of Spirituality and Legal Education, who took 1st place in the “Legal Scholars” Republican Knowledge Competition on the Fight against Corruption, were awarded with commemorative gifts and diplomas for their activity in public and spiritual and educational work.