Jizzax davlat pedagogika universitetining Pedagogika–psixologiya va inklyuziv ta’lim hamda Filologiya fakultetlarida “Korruptsiyaga qarshi kurashish oyligi” doirasida professor-o‘qituvchilar va talabalar ishtirokida davra suhbati o‘tkazildi.
Tadbir davomida talabalarga korrupsiyaning mazmuni, uning turlari, javobgarlik choralari, ichki tartib-qoidalarga rioya qilishning ahamiyati haqida atroflicha ma’lumot berildi. Shuningdek, fan sillabuslari va o‘quv dasturlarini to‘liq bilmaslik ayrim hollarda akademik korrupsiyaga olib kelishi mumkinligi ta’kidlandi.
Davra suhbatida ishtirokchilarga “Korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar haqida xabar bergan yoki korrupsiyaga qarshi kurashishga ko‘maklashgan shaxslarni rag‘batlantirish tartibi to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarori mazmuni ham tushuntirib o‘tildi.
Tadbir doirasida talabalar o‘rtasida “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi insho” tanlovi ham tashkil etildi.

A round-table discussion was organized within the framework of the ‘Anti-Corruption Month
A roundtable discussion was held at the Pedagogy-Psychology and Inclusive Education and Philology faculties of Jizzakh State Pedagogical University, involving professors, teachers, and students, as part of the “Anti-Corruption Month.”
During the event, students were provided with detailed information about the nature of corruption, its types, measures of liability, and the importance of adhering to internal regulations. It was also emphasized that a lack of full knowledge of course syllabi and curricula can, in some cases, lead to academic corruption.
Participants in the roundtable were also briefed on the content of the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On the Procedure for Encouraging Persons Who Have Reported Offenses Related to Corruption or Have Assisted in the Fight Against Corruption.”
As part of the event, a “Best Essay” competition on the theme “Youth Says No to Corruption!” was also organized among the students.