Jizzax davlat pedagogika universitetining Pedagogika–psixologiya va inklyuziv ta’lim hamda Filologiya fakultetlarida “Korruptsiyaga qarshi kurashish oyligi” doirasida professor-o‘qituvchilar va talabalar ishtirokida davra suhbati o‘tkazildi.
Tadbir davomida talabalarga korrupsiyaning mazmuni, uning turlari, javobgarlik choralari, ichki tartib-qoidalarga rioya qilishning ahamiyati haqida atroflicha ma’lumot berildi. Shuningdek, fan sillabuslari va o‘quv dasturlarini to‘liq bilmaslik ayrim hollarda akademik korrupsiyaga olib kelishi mumkinligi ta’kidlandi.
Davra suhbatida ishtirokchilarga “Korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar haqida xabar bergan yoki korrupsiyaga qarshi kurashishga ko‘maklashgan shaxslarni rag‘batlantirish tartibi to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarori mazmuni ham tushuntirib o‘tildi.
Tadbir doirasida talabalar o‘rtasida “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi insho” tanlovi ham tashkil etildi.

В рамках «Месячника борьбы с коррупцией» была организована беседа за круглым столом.
В рамках «Месячника борьбы с коррупцией» на факультетах педагогики-психологии и инклюзивного образования, а также филологии Джизакского государственного педагогического университета был проведен круглый стол с участием профессорско-преподавательского состава и студентов.
В ходе мероприятия студентам была предоставлена подробная информация о сущности коррупции, ее видах, мерах ответственности и важности соблюдения внутренних правил. Также было отмечено, что недостаточное знание учебных планов и программ в некоторых случаях может привести к академической коррупции.
В ходе беседы участникам также было разъяснено содержание постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан «О порядке поощрения лиц, сообщивших о коррупционных правонарушениях или оказавших содействие в борьбе с коррупцией».
В рамках мероприятия среди студентов был организован конкурс на «лучшее сочинение» на тему «Молодежь говорит ‘нет’ коррупции!»