“Korrupsiyasiz ta’lim” — uchrashuv o‘tkazildi
JDPU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi xodimlari tomonidan Jizzax shahridagi 6-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabi 11-sinf o‘quvchilari bilan “Korrupsiyasiz ta’lim” mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda o‘quvchilarga korrupsiyaning mazmuni, turlari va salbiy oqibatlari, xususan, ta’lim sifatiga ta’siri haqida batafsil tushuntirish berildi. Shuningdek, halol va shaffof ta’lim muhitining ahamiyati, bilim olishga bo‘lgan qiziqish va intellektual salohiyatni oshirishdagi o‘rni alohida ta’kidlandi.
Tadbir davomida murojaat yo‘llash tartibi, yolg‘on va tuhmatdan tiyilish, huquqbuzarliklar uchun javobgarlik muqarrarligi hamda korrupsiya holatlari haqida xabar bergan shaxslarni rag‘batlantirish tartibi yuzasidan tushunchalar berildi. Shuningdek, o‘quvchilar o‘rtasida ijtimoiy so‘rovnoma o‘tkazildi.

A meeting on the topic “Education Without Corruption” was organized by employees of the “Compliance Control” System Management Division for Combating Corruption at JSPU for 11th-grade students of Secondary School No. 6 in Jizzakh.
During the meeting, students were given a detailed explanation of the essence, types, and negative consequences of corruption, specifically its impact on the quality of education. Furthermore, the importance of an honest and transparent educational environment, as well as its role in increasing interest in learning and enhancing intellectual potential, was particularly emphasized.
During the event, students were provided with information regarding the procedure for submitting appeals, refraining from falsehoods and slander, the inevitability of liability for offenses, and the procedure for encouraging individuals who report cases of corruption. Additionally, a social survey was conducted among the students.