Ular orasidan — Malayya universiteti (University of Malaya, QS World University Rankings 2026 bo‘yicha 58-o‘rin)dan Dr. Moh’d Zieauddin Bin Kufian, shuningdek, Malayziya Xalqaro Islom universiteti (International Islamic University Malaysia, QS World University Rankings 2026 bo‘yicha 613-o‘rin)dan Assoc. Prof. Dr. Abdurahim A. Okhunov Aniq fanlar fakulteti mehmoni bo‘lishdi.
Tashrif davomida mehmonlar universitetda yaratilgan sharoitlar bilan tanishdilar, ularni qiziqtirgan barcha savollarga javob berildi. Shuningdek, universitetlar o‘rtasida hamkorlik memorandumini imzolash, shartlar belgilash va mas’ul shaxslarni tayinlash masalalari kelishib olindi.
Qolaversa, Matematika kafedrasida o‘qitilayotgan fanlarni samarali o‘qitish, o‘quv qo‘llanmalar yaratish va ilmiy maqolalar chop etish bo‘yicha o‘zaro manfaatli hamkorlikka kelishildi.

Профессора малайзийских высших учебных заведений посетили ДжГПУ.
22 сентября 2025 года Джизакский государственный педагогический университет посетила делегация авторитетных профессоров из Малайзии.
Среди них — Доктор Мохд Зиауддин бин Куфиан из Малайского университета (Университет Малайзии, 58-е место в QS World University Rankings 2026), а также доцент, Assoc. Prof. Dr. Абдурахим А. Охунов из Международного исламского университета Малайзии (Международный исламский университет Малайзии занял 613-е место в рейтинге QS World University Rankings 2026) стали гостями факультета точных наук.
В ходе визита гости ознакомились с условиями, созданными в университете, и получили ответы на все интересующие их вопросы. Также были согласованы вопросы подписания меморандума о сотрудничестве между университетами, определения условий и назначения ответственных лиц.
Кроме того, была достигнута договоренность о взаимовыгодном сотрудничестве в области эффективного преподавания дисциплин на кафедре математики, создания учебных пособий и публикации научных статей.