Universitetning Maktabgacha ta’lim fakulteti dekani, kafedra mudiri, professor-o‘qituvchilar va xodimlari bilan Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i A.Umrzoqov boshchiligida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbati davomida Ishga qabul qilinayotganida manfaatlar to‘qnashuvi mavjud va mavjud emasligi, arizani elektron va qog‘oz ko‘rinishida olish, tahlil qilish, manfaatlar to‘qnashuvi mavjud bo‘lgan taqdirda o‘rnatilgan tartibda choralar ko‘rish, manfaatlar to‘qnashuvi kelib chiqishining oldini olish lozimligi, bo‘limga kelib tushgan korrupsiyaga oid murojaatlar bo‘yicha zudlik bilan mas’ul xodimlarga xabar berish tizimini ishlab chiqish, korrupsion xavf-xatarlarni baholashda ishtirok etish va boshqa bir qancha masalalar aytib o‘tildi.
Shuningdek, » Korrupsiyaga oid huquqbuzarlik haqida xabar bergan yoki korrupsiyaga qarshi kurashishga boshqa tarzda ko‘maklashgan shaxslarni rag‘batlantirish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida»gi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarori bo‘yicha tushunchalar berildi.

A roundtable discussion was organized on the topic of preventing conflicts of interest.
A roundtable discussion was held with the dean of the Faculty of Preschool Education, head of the department, professors, teachers and staff of the university, led by A. Umrzokov, Head of the Anti-Corruption “Compliance Control” System Management Department.
During the roundtable discussion, the presence and absence of a conflict of interest during recruitment, the receipt and analysis of applications in electronic and paper form, the need to take measures in accordance with the established procedure in the event of a conflict of interest, the need to prevent the emergence of a conflict of interest, the development of a system for immediately reporting corruption-related complaints to responsible employees, participation in assessing corruption risks, and several other issues were discussed.
Also, explanations were provided on the resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On approval of the Regulation on the procedure for encouraging persons who reported corruption-related offenses or otherwise assisted in the fight against corruption.”