«Ma’rifat ulashib» loyihasi davom etmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida «Ma’rifat ulashib» loyihasi doirasida navbatdagi davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Uchrashuv O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, Respublika ma’rifat targ‘ibotchilari jamiyati a’zosi, shoira va publitsist Gulchehra Shahobiddin qizining 60 yoshi munosabati bilan chop etilgan «AJR» nomli kitob taqdimoti hamda «Gullashga ulgurdim…» nomli adabiy-badiiy kecha munosabati bilan tashkil etildi.
Uchrashuvga bir qator mehmonlar tashrif buyurishdi. Jumladan: O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi tarjimon va shoira Shahodat Isoxonova; O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, Filologiya fanlari nomzodi Hulkar Hamroyeva; Filologiya fanlari nomzodi Adhambek Alimbekov; O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir va tarjimon Yangiboy Qo‘chqorov; Psixologiya fanlari doktori, professor Mahmud Yo‘ldoshev; O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi Turob Niyoz; Jizzax viloyat yozuvchilar uyushmasi raisasi Mehribon Abdurahmonovalar ishtirok etishdi.
Talaba-yoshlar bilan tashkil etilgan uchrashuv qizg‘in suhbatlar va savol-javoblarga boy tarzda o‘tdi. Tadbir so‘ngida kecha qahramoni Gulchehra Shahobiddin qiziga Jizzax viloyat Yozuvchilar uyushmasi hamda universitet talaba-yoshlar tomonidan guldastalar, esdalik sovg‘alar taqdim etildi. Tashrif buyurgan mehmonlar tomonidan universitet rahbariyatiga tashakkurnomalar va esdalik sovg‘alari topshirildi.

The next roundtable discussion was held in the Palace of Culture of the Jizzakh State Pedagogical University within the framework of the “Sharing Enlightenment” project.The meeting was organized in connection with the presentation of the book “AJR” published on the occasion of the 60th birthday of Gulchehra Shahobiddin, a member of the Writers’ Union of Uzbekistan, a member of the Republican Society of Enlightenment Propagators, poetess and publicist, and literary and artistic evening called “I had time to bloom…”
A number of guests attended the meeting. Among them are the member of the Writers’ Union of Uzbekistan, writer, translator and poetess Shahodat Isokhonova; Hulkar Hamroyeva, candidate of philological sciences, member of the Writers’ Union of Uzbekistan; Candidate of Philology Adhambek Alimbekov; Member of the Union of Writers of Uzbekistan, poet and translator Yangiboy Kochkarov; Doctor of Psychology, Professor Mahmud Yoldoshev; Turob Niyoz, a member of the Union of Writers of Uzbekistan; Mehriban Abdurahmanova, the chairman of the Jizzakh Regional Union of Writers.
The meeting with the students was full of lively discussions and questions. At the end of the event, the daughter of Gulchehra Shahobiddin, the heroine of the night, was presented with bouquets and souvenirs by the Writers’ Union of Jizzakh region and university students. The visiting guests handed over letters of thanks and souvenirs to the management of the university.