Milliy an’ana va qadriyatlar-o‘zbek xalqi ma’naviyatining ajralmas fazilatidir.
Jizzax davlat pedagogika universitetida talaba yoshlar ishtirokida «Milliy an’ana va qadriyatlar-o‘zbek xalqining ajralmas fazilatidir!» mavzusida festival o‘tkazildi.
Tadbirni o‘tkazishdan ko‘zlangan asosiy maqsad – milliy va an’anaviy qadriyatlarni e’zozlash, yoshlar o‘rtasida o‘zaro hamjihatlikni mustahkamlash, ular ongida jamiyatimizda tinchlik, millatlararo totuvlik va barqarorlikni mustahkamlashga bebaho hissa qo‘shayotgan, sog‘lom va barkamol yosh avlodni tarbiyalashda faol ishtirok etayotgan insonlarga hurmat va ehtirom ko‘rsatish, shu bilan birga, xalqimizga xos bo‘lgan ezgu fazilatlarni yanada yuksaltirish, ajdodlarimizdan meros bo‘lib kelayotgan milliy-ma’naviy boyligimizni ko‘z qorachig‘iday asrab avaylash va yanada qadrlashdan iborat.
Tadbir doirasida milliy qadriyatlarimizni aks ettirgan ko‘rgazmalar, folklor jamoalarining dasturlari hamda milliy liboslar sayli tashkil etildi.
Tadbirga tashrif buyurgan yosh iste’dodli talabalarning badiiy chiqishlarida Vatan, mehr-muhabbat,  olamdagi bor ezgu tuyg‘ular tarannumi avj oldi. Ishtirokchilarning o‘yin-kulgilari esa festival dasturining zavqu shavqini, go‘zalligini yana bir chandon oshirdi.
O‘ziga xos bag‘rikenglik, umumbashariy qadriyatlarga sadoqat, millatidan, dinidan, irqidan qat’iy nazar, millatlararo munosabatlarni mustahkamlash maqsadida tashkil etilgan mazkur tadbirda Besh tashabbus musobaqalarida faol ishtirok etgan sportchi talabalarning chiqishlari o‘zgacha bo`ldi.

National traditions and values ​​are an integral quality of the spirituality of the Uzbek people
A festival with the participation of students on the topic “National traditions and values ​​are an integral quality of the Uzbek people!” was held at the Jizzakh State Pedagogical University.
The main goal of the event is respecting national and traditional values, strengthening mutual solidarity among young people, to show respect and honor to people who, in their minds, make an invaluable contribution to strengthening peace, inter-ethnic harmony and stability in our society, and actively participate in raising a healthy and well-rounded young generation, at the same time, further enhancing the good qualities characteristic of our people, preserving and appreciating our national and spiritual wealth inherited from our ancestors like the apple of an eye.
Within the framework of the event, exhibitions reflecting our national values, programs of folk groups, and a collection of national costumes were organized.
In the artistic performances of the young talented students who attended the event, the song of the Motherland, love and all the good feelings in the world rose. The fun of the participants added to the excitement and beauty of the festival program.
At this event, which was organized in order to strengthen inter-ethnic relations, regardless of nationality, religion, race, tolerance, loyalty to universal values, the performances of student athletes who actively participated in the Five Initiatives competitions were special.