Azal-azaldan xalqimiz yoshi ulug‘ nuroniylarni e’zozlab ularga katta ehtirom ila hurmat ko‘rsatib kelingan. Ayniqsa, ana shunday ulug‘ kunlarda hayit bayrami arafasida tabarruk insonlarning holidan xabar olish ularning og‘irini yengil qilish va nasihatlari-yu duolarini olish xalqimizga xos fazilatdir.
Sana munosabati bilan Jizzax davlat pedagogika universiteti rahbariyati hamda kasaba uyushma qo‘mitasi tomonidan universitetda ko‘p yillar samarali mehnat qilgan 20 nafarga yaqin faxriy ustoz-murabbiylarning holidan xabar olishdi. Ularni ayyom bilan qutlab, bayram sovg‘alarini ulashishdi.
Tashrif davomida vakillar nuroniy otaxon va onaxonlar chinakam ma’rifat fidoyilari bilan samimiy suhbat qurishdi. Ularga universitet rektorining tabriknomasini o‘qib berishdi. Faxrli ustozlar e’tibordan xursand bo‘lib bugungi kunlar uchun shukronalik keltirishdi.

On the eve of Ramadan Iyd, tribute was paid to mentors dedicated to education
From the history, our people have been honoring the great luminaries and showing them great respect. Especially on such great days, on the eve of the Eid holiday, it is a characteristic of our people to find out about the condition of blessed people, to ease their burden, and to receive their advice and prayers.
In connection with the date, the management of Jizzakh State Pedagogical University and the trade union committee received information about the condition of about 20 veteran teachers-coaches who worked effectively at the university for many years. They greeted them warmly and shared holiday gifts.
During the visit, the representatives had a sincere conversation with enlightened fathers and mothers, true devotees of enlightenment. They read the congratulatory message of the university rector. The proud teachers were happy for the attention and thanked for today.