Azal-azaldan xalqimiz yoshi ulug‘ nuroniylarni e’zozlab ularga katta ehtirom ila hurmat ko‘rsatib kelingan. Ayniqsa, ana shunday ulug‘ kunlarda hayit bayrami arafasida tabarruk insonlarning holidan xabar olish ularning og‘irini yengil qilish va nasihatlari-yu duolarini olish xalqimizga xos fazilatdir.
Sana munosabati bilan Jizzax davlat pedagogika universiteti rahbariyati hamda kasaba uyushma qo‘mitasi tomonidan universitetda ko‘p yillar samarali mehnat qilgan 20 nafarga yaqin faxriy ustoz-murabbiylarning holidan xabar olishdi. Ularni ayyom bilan qutlab, bayram sovg‘alarini ulashishdi.
Tashrif davomida vakillar nuroniy otaxon va onaxonlar chinakam ma’rifat fidoyilari bilan samimiy suhbat qurishdi. Ularga universitet rektorining tabriknomasini o‘qib berishdi. Faxrli ustozlar e’tibordan xursand bo‘lib bugungi kunlar uchun shukronalik keltirishdi.

Накануне праздника Рамазан хайит была отдана дань уважения преданным просвещению наставникам
Наш народ испокон веков чтит великих интеллектуалов и оказывает им большое уважение. Особенно в такой великий день, накануне праздника Рамазан хайит нашему народу свойственно узнавать о состоянии почитаемых, облегчать их бремя, получать их советы и молитвы.
В связи с датой руководством Джизакского государственного педагогического университета и профсоюзным комитетом были навещены около 20 почётных наставников-преподавателей, много лет плодотворно работавших в университете. Поздравив с праздником им были вручены ценные подарки.
В ходе визита представители имели искреннюю беседу с благообразными отцами и матерями, истинными подвижниками просвещения. Им зачитали поздравительное послание ректора университета. Почётные учителя порадовались вниманию и поблагодарили за сегодняшний день.