Muqimiy nomidagi  O‘zbekiston davlat musiqali teatri jamoasi JDPUda mehmon bo‘lishdi.
Bir qator taniqli san’atkorlardan iborat ijodiy jamoa dastlab universitet rektori Sh.Sharipov qabulida bo‘lishdi. Samimiy tarzda o‘tkazilgan suhbat davomida universitet rektori bugungi kunda oliygohda tashkil etilgan talaba teatr studiyalari, iqtidorli yoshlarni qo‘llab quvvatlash borasida olib borilayotgan ishlar xususida so‘zladi. Bugungi namoyish esa professor-o‘qituvchilar va talabalarning maroqli dam olishlari uchun xizmat qilishini ta’kidlab, san’at olami vakillariga iliq fikrlarni bildirdi.
JDPUda “Qaytar dunyo” spektakli namoyishi bo‘lib o‘tdi.
Teatr bu ko‘zguyu Inson ko‘zguga qarab o‘zining ko‘rinishidagi kamchiliklarini yo‘qotgani kabi teatr jamiyatdagi nuqsonlarni yo‘qotishga, turmushimizni yanada obod bo‘lishiga xizmat qiladi.  Jizzax davlat pedagogika universiteti rahbariyati hamda Kasaba uyushmalari qo‘mitasi tomonidan professor-o‘qituvchilar va talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish,  ularni ma’naviy hordiq olishlarini ta’minlash maqsadida universitet madaniyat saroyida  Muqimiy nomidagi  O‘zbekiston davlat musiqali teatri repertuaridan o‘rin olgan “Qaytar dunyo” spektakli namoyishi bo‘lib o‘tdi.
“Qaytar dunyo” spektakli  X. Xursandov ijodiga mansub bo‘lib, ushbu spektkal inson qadri, farzandlar tarbiyasi, ota-onalarimizga nisbatan mehr-oqibatli bo‘lish haqida hikoya qiladi. Tomoshabinlarda chuqur taassurot qoldirgan , mehr, muhabbat, sadoqat, oqibat kabi tushunchalarni, milliy qadriyatlarimizning singdirishga xizmat qilgan ushbu asardagi rollarni  Muqimiy teatrining taniqli aktyor va aktrisalari Tursunboy Pirjonov, Tohir Rahimov, Narposhsha Xasanova, Bahrom Boltayev, Bozorbek Xolmo‘minov, Nurbek Mamatov, Jamoliddin Valiyev, Baxtiyor Ahmedovlar tomonidan mahorat bilan ijro etishdi.
Madaniyat saroyiga yig‘ilgan tomoshabinlar ajoyib ijrodan madaniy hordiq chiqarishdi. Yaxshi kayfiyat va unutilmas yorqin tassurotlarni hadya etgan spektakl so‘ngida aktyor va aktrisalar bilan ijodiy uchrashuv ham tashkil etildi.

The team of the Mukimiy State Musical Theater of Uzbekistan visited JSPU.
The creative team, consisting of a number of well-known artists, was first received by the rector of the university, Sh. Sharipov. During the cordial conversation, the rector of the university spoke about the student theater studios currently established at the university and the work being carried out to support talented youth. Noting that today’s performance will serve as a fun pastime for professors, teachers and students, he expressed warm thoughts to representatives of the art world.
The performance of the play “Qaytar dunyo” was held at the JSPU.
The theater is a mirror. Just as a person, looking in the mirror, eliminates the shortcomings of his appearance, the theater serves to eliminate shortcomings in society and further improve our lives. The management of the Jizzakh State Pedagogical University and the Trade Union Committee, with the aim of organizing meaningful leisure for the faculty and students, ensuring their spiritual rest, organized a performance of the play “Qaytar dunyo” from the repertoire of the State Musical Theater of Uzbekistan named after Mukimi in the Palace of Culture of the University.
The play “Qaytar dunyo” is a work by Kh. Khursandov, and it tells the story of human dignity, raising children, and being kind to our parents. The roles in this play, which left a deep impression on the audience and served to instill concepts such as kindness, love, loyalty, and consequence, as well as our national values, were skillfully performed by the famous actors and actresses of the Mukimi Theater, Tursunboy Pirjonov, Tohir Rakhimov, Narposhsha Xasanova, Bahrom Boltayev, Bozorbek Kholmo’minov, Nurbek Mamatov, Jamoliddin Valiev, and Bakhtiyor Ahmedov.
The audience gathered at the Palace of Culture enjoyed a wonderful performance. After the performance, which gave a good mood and unforgettable vivid impressions, a creative meeting with the actors and actresses was organized..