«Nomingiz dillarda mangu yashaydi» shiori ostida «Uch avlod uchrashuvi» bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Axborot-resurs markazida Rus tili va adabiyoti fakulteti 1-bosqich talabalari ishtirokida “Vatan ravnaqi, tinchligi va himoyasi yo‘lida ko‘rsatilgan qahramonlik unutilmaydi” hamda “Nomingiz dillarda mangu yashaydi” shiorlari ostida “Uch avlod uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi.
Tadbir 9-may –» Xotira va qadrlash kuni»  munosabati bilan tashkil etildi. Uchrashuv Markaziy harbiy okrug, Jizzax garnizoni harbiy xizmatchilari, viloyat harbiy prokuraturasi, Ichki ishlar boshqarmasi, DXX Chegara qo‘shinlari faxriylari, “Nuroniy” jamg‘armasi, Yozuvchilar uyushmasi, Mudofaa ishlari boshqarmasi, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Jizzax viloyat kengashi hamda jamoatchilik kengashi vakillari hamkorligida o‘tkazildi.
Faxriylar tomonidan yoshlarga murojaatlar, tarixiy xotiralar va vatanparvarlik ruhidagi suhbatlar tashkil etildi. Jizzax garnizoni harbiy orkestrining kuy-qo‘shiqlari esa yig‘ilganlarga baland ruh va unutilmas taassurot ulashdi.
Shuningdek, tadbir doirasida Qatag‘on qurbonlari xotirasi muzeyiga tashrif uyushtirilib, muzey mutaxassislari tomonidan qatag‘on qurbonlari bo‘lgan o‘zbek ziyolilari haqida qimmatli ma’lumotlar berildi.

The “Three Generations Meeting” was held under the slogan “Your name will live forever in hearts.”
A “Reunion of Three Generations” was held at the Information Resource Center of Jizzakh State Pedagogical University with the participation of first-year students of the Faculty of Russian Language and Literature under the slogans “The heroism shown for the prosperity, peace and defense of the Motherland will not be forgotten” and “Your name will live forever in hearts.”
The event was organized on the occasion of May 9 – “Day of Memory and Honor”. The meeting was held in cooperation with the Central Military District, military personnel of the Jizzakh garrison, the regional military prosecutor’s office, the Internal Affairs Department, the State Security Service Border Troops Veterans, the “Nuroniy” Foundation, the Writers’ Union, the Defense Affairs Department, the Jizzakh Regional Council of the Youth Union of Uzbekistan, and representatives of the Public Council.
Veterans addressed young people, shared historical memories, and organized patriotic conversations. The songs and melodies of the military orchestra of the Jizzakh garrison instilled high spirits and unforgettable impressions in those gathered.
Also, as part of the event, a visit was organized to the Museum of Memory of Victims of Repression, where museum experts provided valuable information about Uzbek intellectuals who were victims of repression.