«Nomingiz dillarda mangu yashaydi» shiori ostida «Uch avlod uchrashuvi» bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Axborot-resurs markazida Rus tili va adabiyoti fakulteti 1-bosqich talabalari ishtirokida “Vatan ravnaqi, tinchligi va himoyasi yo‘lida ko‘rsatilgan qahramonlik unutilmaydi” hamda “Nomingiz dillarda mangu yashaydi” shiorlari ostida “Uch avlod uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi.
Tadbir 9-may –» Xotira va qadrlash kuni»  munosabati bilan tashkil etildi. Uchrashuv Markaziy harbiy okrug, Jizzax garnizoni harbiy xizmatchilari, viloyat harbiy prokuraturasi, Ichki ishlar boshqarmasi, DXX Chegara qo‘shinlari faxriylari, “Nuroniy” jamg‘armasi, Yozuvchilar uyushmasi, Mudofaa ishlari boshqarmasi, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Jizzax viloyat kengashi hamda jamoatchilik kengashi vakillari hamkorligida o‘tkazildi.
Faxriylar tomonidan yoshlarga murojaatlar, tarixiy xotiralar va vatanparvarlik ruhidagi suhbatlar tashkil etildi. Jizzax garnizoni harbiy orkestrining kuy-qo‘shiqlari esa yig‘ilganlarga baland ruh va unutilmas taassurot ulashdi.
Shuningdek, tadbir doirasida Qatag‘on qurbonlari xotirasi muzeyiga tashrif uyushtirilib, muzey mutaxassislari tomonidan qatag‘on qurbonlari bo‘lgan o‘zbek ziyolilari haqida qimmatli ma’lumotlar berildi.

Под девизом «Ваше имя вечно живет в сердцах» прошла «Встреча трех поколений»
В Центре информационных ресурсов Джизакского государственного педагогического университета с участием студентов 1-го курса факультета русского языка и литературы прошла «Встреча трех поколений» под девизами «Героизм, проявленный во имя процветания, мира и защиты Родины, не будет забыт» и «Ваше имя вечно живет в сердцах».
Мероприятие было организовано в связи с 9 мая — Днем памяти и почестей. Встреча прошла при участии военнослужащих Центрального военного округа, Джизакского гарнизона, представителей областной военной прокуратуры, Управления внутренних дел, ветеранов Пограничных войск СГБ, фонда «Нуроний», Союза писателей, Управления по делам обороны, Джизакского областного совета Союза молодежи Узбекистана и общественного совета.
Ветеранами были организованы обращения к молодежи, исторические воспоминания и беседы в патриотическом духе. Музыка и песни военного оркестра Джизакского гарнизона подарили собравшимся высокий боевой дух и незабываемые впечатления.
Также в рамках мероприятия был организован визит в Музей памяти жертв репрессий, где специалисты музея предоставили ценные сведения об узбекских интеллигентах, ставших жертвами репрессий.