Ochiqlik va shaffoflik: Appelyatsiya komissiyasi tomonidan murojaat va arizalar o‘rganilmoqda.
Bugun JDPU da kasbiy( ijodiy) imtihonlarning 6 kuni. Ta’kidlash joiz shu kungacha  universitetda kasbiy (ijodiy) imtihonlarni adolatli va shaffof o‘tkazish uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgan. Abituriyentlar topshirayotgan kasbiy(ijodiy) imtihonlarni ularning ota –onalari maxsus kutish xonalarida va o‘z uylarida onlayn kuzatib borish imkoniyatiga ega bo‘lishmoqda. Kasbiy (ijodiy) imtihon natijalari shu kunning o‘zida universiteting rasmiy sahifalari orqali e’lon qilib borilmoqda. imtihon komissiyasi xulosasidan norozi bo‘lgan abituriyentlarga imtihon natijalari e’lon qilingan vaqtdan boshlab 24 soat ichida universitetning apellyatsiya komissiyasiga  ariza bilan murojaat qilish imkoniyati berilgan. Shu kunga qadar apellyatsiya komissiyasiga kelib tushgan arizalar soni 10 tani tashkil qildi va ular appelyatsiya  komissiyasi a’zolari  tomonidan tegishli tartibda ko‘rib chiqildi. Bugun ham sport faoliyati turi (kurash) yo‘nalishi bo‘yicha o‘z ballaridan norozi bo‘lgan 1 nafar abituriyentning murojaatini mutaxassislar yordamida ko‘rib chiqildi.
– Sport faoliyat turi (Kurash) yo‘nalishi bo‘yicha hujjat topshirgan abituriyentlardan 1 nafari ijodiy imtihonlar natijalaridan norozi bo‘lib ariza bilan murojaat qilgan  abituriyentning ijodiy ishlarini o‘zi ishtirokida nizom talablari asosida, ekspertlar tomonidan xolisona o‘rganildi.  apellyatsiya murojaatiga asosan ekspertlar tomonidan qaydnomalar va videokuzatuv kameralari ko‘zdan kechirilganda dasturdagi Oyoqlar yordamida bajariladigan usullarga Chil usulida o‘ng tomon va chap tomonga 2 ball, Spurma usuli o‘ng tomon va chap tomonga 1 ball, ekspertlar tomonidan abituriyentga jami 3 ball qo‘shib ballari asosli ekanligi tushuntirildi. Abituriyent qo‘yilgan ballaridan e’tirozi yo‘qligini bildirdi,-deydi appelyatsiya komissiyasi raisi Diyor Tursunov

Openness and transparency: appeals and applications are being studied by the Appeals Commission.
Today is the 6th day of professional (creative) exams at JSPU. It should be noted that until today, all conditions have been created for the fair and transparent conduct of professional (creative) exams at the university.
Parents have the opportunity to monitor the professional (creative) exams submitted by applicants in special waiting rooms and at their homes online. The results of the professional (creative) exam are being announced on the same day through the official pages of the university. Applicants who are dissatisfied with the conclusion of the examination commission have the opportunity to apply to the appeal commission of the university within 24 hours from the announcement of the exam results. Until today, the number of applications received by the appeal commission was 10, and they were considered by the members of the appeal commission in the appropriate order. Today, the appeal of 1 applicant who was dissatisfied with his scores in the field of sports (wrestling) was reviewed with the help of experts.
– 1 of the applicants who applied for sports (wrestling) filed an application complaining about the results of creative exams. The applicant’s creative works were objectively studied by experts based on the requirements of the regulations with his participation. Based on the appeal, the experts examined the records and video surveillance cameras. It was explained that the Chil method gives 2 points to the right side and the left side, 1 point to the right side and the left side in the Spurma method, and the experts add 3 points to the applicant in total. The applicant stated that he did not object to the points given, – says Diyor Tursunov, the chairman of the appeal commission.