Ochiqlik va shaffoflik: Appelyatsiya komissiyasi tomonidan murojaat va arizalar o‘rganilmoqda.
Bugun JDPU da kasbiy( ijodiy) imtihonlarning 6 kuni. Ta’kidlash joiz shu kungacha  universitetda kasbiy (ijodiy) imtihonlarni adolatli va shaffof o‘tkazish uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgan. Abituriyentlar topshirayotgan kasbiy(ijodiy) imtihonlarni ularning ota –onalari maxsus kutish xonalarida va o‘z uylarida onlayn kuzatib borish imkoniyatiga ega bo‘lishmoqda. Kasbiy (ijodiy) imtihon natijalari shu kunning o‘zida universiteting rasmiy sahifalari orqali e’lon qilib borilmoqda. imtihon komissiyasi xulosasidan norozi bo‘lgan abituriyentlarga imtihon natijalari e’lon qilingan vaqtdan boshlab 24 soat ichida universitetning apellyatsiya komissiyasiga  ariza bilan murojaat qilish imkoniyati berilgan. Shu kunga qadar apellyatsiya komissiyasiga kelib tushgan arizalar soni 10 tani tashkil qildi va ular appelyatsiya  komissiyasi a’zolari  tomonidan tegishli tartibda ko‘rib chiqildi. Bugun ham sport faoliyati turi (kurash) yo‘nalishi bo‘yicha o‘z ballaridan norozi bo‘lgan 1 nafar abituriyentning murojaatini mutaxassislar yordamida ko‘rib chiqildi.
– Sport faoliyat turi (Kurash) yo‘nalishi bo‘yicha hujjat topshirgan abituriyentlardan 1 nafari ijodiy imtihonlar natijalaridan norozi bo‘lib ariza bilan murojaat qilgan  abituriyentning ijodiy ishlarini o‘zi ishtirokida nizom talablari asosida, ekspertlar tomonidan xolisona o‘rganildi.  apellyatsiya murojaatiga asosan ekspertlar tomonidan qaydnomalar va videokuzatuv kameralari ko‘zdan kechirilganda dasturdagi Oyoqlar yordamida bajariladigan usullarga Chil usulida o‘ng tomon va chap tomonga 2 ball, Spurma usuli o‘ng tomon va chap tomonga 1 ball, ekspertlar tomonidan abituriyentga jami 3 ball qo‘shib ballari asosli ekanligi tushuntirildi. Abituriyent qo‘yilgan ballaridan e’tirozi yo‘qligini bildirdi,-deydi appelyatsiya komissiyasi raisi Diyor Tursunov

Открытость и прозрачность: обращения и заявления изучает Апелляционная комиссия
Сегодня шестой день профессиональных (творческих) экзаменов в ДжГПУ. Следует отметить, что до сегодняшнего дня в университете созданы все условия для проведения профессиональных (творческих) экзаменов справедливо и прозрачно.
Родители имеют возможность следить за сдачей абитуриентами профессиональных (творческих) экзаменов в специальных залах ожидания и онлайн у себя дома. Результаты профессионального (творческого) экзамена объявляются в тот же день на официальных страницах университета. Абитуриентам, недовольным заключением экзаменационной комиссии даётся возможность обратиться в апелляционную комиссию университета в течение 24 часов с момента объявления результатов экзамена. До сегодняшнего дня количество заявлений, поступивших в апелляционную комиссию, составило 10, и они были рассмотрены членами апелляционной комиссии в соответствующем порядке. Даже сегодня обращение 1 заявителя, недовольного своими результатами в области спортивной деятельности (борьба), рассмотрено с помощью экспертов.
— 1 из абитуриентов, подавших заявку на занятия спортом (борьбой), остался недоволен результатами творческих экзаменов, а творческая деятельность абитуриента была объективно изучена экспертами на основании требований регламента с его участием. Согласно апелляционного обращения, при просмотре экспертами записей и камер видеонаблюдения было разъяснено, что метод Чила дает 2 балла за правую и левую сторону, метод Спурмы дает по 1 баллу за правую и левую сторону, а эксперты в сумме добавляют претенденту 3 балла. Абитуриент заявил, что не возражает против выдвинутых пунктов, — говорит председатель апелляционной комиссии Диёр Турсунов.