O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti bitiruvchi bosqich talabalarining ish beruvchi tashkilotlar bilan uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuvga Jizzax viloyati Maktabgacha va Maktab ta’lim boshqarmasi, Davlat xizmatlarini rivojlantirish agentligi Jizzax viloyati bo‘limi, Jizzax viloyati Kambag‘allikni qisqartirish va Bandlik boshqarmasidan vakillar va Jizzax davlat pedagogika universiteti O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti bitiruvchilari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda bitiruvchilar faol ishtirok etib, o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi. Bitiruvchilar tomonidan berilgan savollar orasida kasbga oid, ishga joylashish, malaka oshirish va kelajakda karyera rivojlanishi bilan bog‘liq masalalar ko‘tarildi.
Jizzax viloyatidagi davlat va xususiy sektor vakillari tomonidan bitiruvchilarga ishga joylashish imkoniyatlari, o‘quv jarayonida ko‘nikmalarni rivojlantirish va amaliyot o‘tkazish haqida muhokamalar o‘tkazildi. Uchrashuvda ishtirok etgan tashkilotlar o‘zaro hamkorlikni yanada mustahkamlash va bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash borasida kelgusi rejalarini muhokama qilishdi.
Bitiruvchilar uchun bu uchrashuv o‘z bilim va ko‘nikmalarini ish beruvchilar bilan to‘g‘ridan to‘g‘ri muloqotda namoyish etish va o‘z karyerasini boshlash uchun muhim imkoniyat bo‘ldi.

Была организована встреча студентов выпускного курса факультета узбекского языка и литературы с работодателями.
Во встрече приняли участие представители Управления дошкольного и школьного образования Джизакской области, Джизакского областного отделения Агентства развития государственных услуг, Управления по сокращению бедности и обеспечению занятости Джизакской области, а также выпускники факультета узбекского языка и литературы Джизакского государственного педагогического университета.
На встрече выпускники приняли активное участие и получили ответы на интересующие их вопросы. Среди вопросов, заданных выпускниками, были затронуты темы, связанные с профессиональной деятельностью, трудоустройством, повышением квалификации и перспективами карьерного роста в будущем.
Представители государственного и частного секторов Джизакской области провели обсуждения о возможностях трудоустройства выпускников, развитии навыков в учебном процессе и прохождении практики. Организации, участвовавшие во встрече, обсудили планы по дальнейшему укреплению взаимного сотрудничества и обеспечению выпускников работой.
Для выпускников эта встреча стала важной возможностью продемонстрировать свои знания и навыки в непосредственном общении с работодателями и начать свою карьеру.