O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti bitiruvchi bosqich talabalarining ish beruvchi tashkilotlar bilan uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuvga Jizzax viloyati Maktabgacha va Maktab ta’lim boshqarmasi, Davlat xizmatlarini rivojlantirish agentligi Jizzax viloyati bo‘limi, Jizzax viloyati Kambag‘allikni qisqartirish va Bandlik boshqarmasidan vakillar va Jizzax davlat pedagogika universiteti O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti bitiruvchilari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda bitiruvchilar faol ishtirok etib, o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi. Bitiruvchilar tomonidan berilgan savollar orasida kasbga oid, ishga joylashish, malaka oshirish va kelajakda karyera rivojlanishi bilan bog‘liq masalalar ko‘tarildi.
Jizzax viloyatidagi davlat va xususiy sektor vakillari tomonidan bitiruvchilarga ishga joylashish imkoniyatlari, o‘quv jarayonida ko‘nikmalarni rivojlantirish va amaliyot o‘tkazish haqida muhokamalar o‘tkazildi. Uchrashuvda ishtirok etgan tashkilotlar o‘zaro hamkorlikni yanada mustahkamlash va bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash borasida kelgusi rejalarini muhokama qilishdi.
Bitiruvchilar uchun bu uchrashuv o‘z bilim va ko‘nikmalarini ish beruvchilar bilan to‘g‘ridan to‘g‘ri muloqotda namoyish etish va o‘z karyerasini boshlash uchun muhim imkoniyat bo‘ldi.

A meeting of graduate students of the Faculty of Uzbek Language and Literature with employers was organized.
The meeting was attended by representatives of the Jizzakh Regional Department of Preschool and School Education, the Jizzakh Regional Department of the State Services Development Agency, the Jizzakh Regional Department of Poverty Reduction and Employment, and graduates of the Faculty of Uzbek Language and Literature of the Jizzakh State Pedagogical University.
Graduates actively participated in the meeting and received answers to their questions. Among the questions asked by graduates were issues related to the profession, employment, professional development, and future career development.
Representatives of the public and private sectors in Jizzakh region discussed employment opportunities for graduates, skills development during the training process, and internships. The organizations participating in the meeting discussed future plans to further strengthen cooperation and provide employment for graduates.
For graduates, this meeting was an important opportunity to demonstrate their knowledge and skills in direct communication with employers and to launch their careers.