Tashrif doirasida u talaba-yoshlar bilan uchrashib, ularning tashabbus va g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash, yoshlar faolligini yanada oshirishga doir fikr va takliflarini bildirdi.
Shuningdek, mehmon universitetda 7/24 rejimida faoliyat yuritayotgan kutubxona hamda Yoshlar ishlari agentligi loyihalari uchun ajratilgan maxsus xonalar bilan tanishdi.
Uchrashuv davomida “Mushoira” klubi faoliyati ham taqdim etildi. Universitetda tashkil etilgan “Kitobxon talaba” tanlovini qo‘llab-quvvatlash maqsadida 100 million so‘m mablag‘ ajratilishi e’lon qilindi.
Tadbir yakunida universitet rektori Maksudjan Yuldashev tomonidan mehmonga universitetning ramziy sovg‘asi topshirildi.

Директор Агентства по делам молодёжи Узбекистана Алишер Саъдуллаев посетил Джизакский государственный педагогический университет.
В ходе визита он встретился со студентами и высказал свои мнения и предложения, касающиеся поддержки их инициатив и идей, а также дальнейшего повышения активности молодежи.
Также гость ознакомился с круглосуточной библиотекой (7/24) университета и со специальными помещениями, выделенными для проектов Агентства по делам молодёжи.
В ходе встречи также была представлена деятельность клуба «Мушоира». Было объявлено о выделении 100 миллионов сумов для поддержки конкурса «Студент-книголюб», организованного в университете.
По завершении мероприятия ректор университета Максуджан Юлдашев вручил гостю памятный подарок от имени университета.