Payshanba — Yoshlar kuni doirasida ochiq muloqоt o‘tkazildi
Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i, general-mayor G‘ayrat Qodirov Jizzax davlat pedagogika universiteti Tibbiyot fakulteti talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Tadbir avvalida mehmonlar fakultetda yaratilgan sharoitlar, o‘quv jarayonlari hamda fakultet faoliyati bilan tanishdilar.
Ochiq muloqot davomida ichki ishlar tizimida tibbiyot yo‘nalishining o‘rni, jamoat xavfsizligini ta’minlashda tibbiy xizmatning ahamiyati malakali kadrlar tayyorlash hamda tizimining tibbiyot bo‘limlarida faoliyat yuritish imkoniyatlari yuzasidan fikr almashildi.

В четверг в рамках Дня молодежи состоялся открытый диалог
Начальник Управления внутренних дел Джизакской области генерал-майор Гайрат Кадыров провел встречу со студентами медицинского факультета Джизакского государственного педагогического университета.
В начале мероприятия гости ознакомились с условиями, созданными на факультете, учебным процессом и деятельностью факультета.
В ходе открытого диалога состоялся обмен мнениями о роли медицинского направления в системе внутренних дел, значении медицинской службы в обеспечении общественной безопасности, подготовке квалифицированных кадров и возможностях работы в медицинских подразделениях системы.