Pedagogika va psixologiya fakulteti professor-o‘qituvchilari Arnasoy tumanida targ‘ibot tadbiri o‘tkazdi
Pedagogika va psixologiya fakulteti, Pedagogika ta’limi nazariyasi kafedrasi professor-o‘qituvchilari Arnasoy tumanida “Umumiy ta’lim maktablarida oliy ta’limga qamrovni oshirishga qaratilgan targ‘ibot-tashviqot tadbirlarini tashkil etish” mavzusida tadbir o‘tkazdilar.
Mazkur tadbir joriy yilning 31-may kuni Arnasoy tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabida amalga oshirildi. Tadbir davomida oliy ta’limga qamrovni oshirish, maktab yoshlarida kasb-hunarga bo‘lgan qiziqishni kuchaytirish, davlat tomonidan ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida keng ma’lumot berildi.
Shuningdek, professor-o‘qituvchilar yoshlarning oliy ta’lim muassasalariga kirishida yuzaga kelayotgan muammolar va ularni bartaraf etish yo‘llari yuzasidan fikr almashdilar, targ‘ibot materiallari tarqatildi. Tadbir ishtirokchilari tomonidan faol ishtirok etilib, savol-javoblar tashkil etildi.
Ushbu tadbir maktab ta’limi tizimidagi islohotlar samaradorligini oshirish va yoshlar o‘rtasida oliy ta’limga bo‘lgan qiziqishni oshirishda muhim omil bo‘ldi.

Профессорско-преподавательский состав факультета педагогики и психологии провел просветительское мероприятие в Арнасайском районе
Профессора и преподаватели факультета педагогики и психологии, кафедры теории педагогического образования провели в Арнасайском районе мероприятие на тему «Организация агитационно-просветительских мероприятий, направленных на увеличение охвата высшим образованием в общеобразовательных школах».
Данное мероприятие было проведено 31 мая текущего года в общеобразовательной школе №8 Арнасайского района. В ходе мероприятия была предоставлена подробная информация об увеличении охвата высшим образованием, усилении интереса школьников к профессиям и ремеслам, а также о реформах, осуществляемых государством в системе образования.
Кроме того, профессора и преподаватели обменялись мнениями о проблемах, возникающих при поступлении молодежи в высшие учебные заведения, и путях их решения, а также были распространены информационные материалы. Участники мероприятия проявили активное участие и приняли участие в сессии вопросов и ответов.
Данное мероприятие стало важным фактором повышения эффективности реформ в системе школьного образования и повышения интереса молодежи к высшему образованию.