Pedagogika va psixologiya fakulteti professor-o‘qituvchilari Arnasoy tumanida targ‘ibot tadbiri o‘tkazdi
Pedagogika va psixologiya fakulteti, Pedagogika ta’limi nazariyasi kafedrasi professor-o‘qituvchilari Arnasoy tumanida “Umumiy ta’lim maktablarida oliy ta’limga qamrovni oshirishga qaratilgan targ‘ibot-tashviqot tadbirlarini tashkil etish” mavzusida tadbir o‘tkazdilar.
Mazkur tadbir joriy yilning 31-may kuni Arnasoy tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabida amalga oshirildi. Tadbir davomida oliy ta’limga qamrovni oshirish, maktab yoshlarida kasb-hunarga bo‘lgan qiziqishni kuchaytirish, davlat tomonidan ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida keng ma’lumot berildi.
Shuningdek, professor-o‘qituvchilar yoshlarning oliy ta’lim muassasalariga kirishida yuzaga kelayotgan muammolar va ularni bartaraf etish yo‘llari yuzasidan fikr almashdilar, targ‘ibot materiallari tarqatildi. Tadbir ishtirokchilari tomonidan faol ishtirok etilib, savol-javoblar tashkil etildi.
Ushbu tadbir maktab ta’limi tizimidagi islohotlar samaradorligini oshirish va yoshlar o‘rtasida oliy ta’limga bo‘lgan qiziqishni oshirishda muhim omil bo‘ldi.

Professors and teachers of the Faculty of Pedagogy and Psychology held an awareness-raising event in Arnasay district
Professors and teachers of the Department of Theory of Pedagogical Education, Faculty of Pedagogy and Psychology, held an event in the Arnasay district on the topic “Organization of promotional activities aimed at increasing access to higher education in general education schools.”
This event was held on May 31 of this year at Secondary School No. 8 in Arnasay district. During the event, extensive information was provided about increasing access to higher education, increasing interest in the profession among schoolchildren, and reforms being implemented by the state in the education system.
Professors and teachers also exchanged views on the problems faced by young people in entering higher education institutions and ways to overcome them, distributed promotional materials. The event was actively attended by participants and a question-and-answer session was organized.
This event was an important factor in increasing the effectiveness of reforms in the school education system and increasing interest in higher education among young people.