Pedagogika va psixologiya fakultetida Surdopedagogika yo‘nalishi 1-bosqich talabalarining ota-onalar yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilishni talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlashga mas’ul bo‘lgan rektor maslahatchisi B. Nishonboyev kirish so‘zi bilan ochdi va ta’lim-tarbiya olayotgan talaba-yoshlarning odob-axloqi va darslarni o‘zlashtirishi borasida to‘xtalib o‘tdi.
Keyingi so‘z navbati Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘lim boshlig‘i A.Umurzoqovga berildi. U o‘z so‘zida universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, oliygohning ichki tartib qoidalari xususida to‘xtaldi.
Shundan so‘ng, fakultet dekani I. To‘raqulova ta’lim-tarbiya jarayonida ota-onalar va universitet hamkorligidagi ishlar yo‘lga qo‘yilganligini ta’kidlab o‘tdi.
Shuningdek, yig‘ilishda kafedra mudiri, professor-o‘qituvchilar va tyutorlar talabalarga universitet rahbariyati tomonidan yaratilgan barcha shart-sharoitlaridan unumli foydalanishlarini tushuntirib o‘tishdi.
Yig‘ilish so‘nggida iqtidorli faol talabalar tomonidan ”Bahor sevinchi” shiori ostida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.Tadbir barcha ota-onalar uchun juda manzur bo‘ldi.

На факультете педагогики и психологии было проведено родительское собрание для студентов 1-го курса направления «Сурдопедагогика»
Встречу вступительным словом открыл Б.Нишонбоев, советник ректора, ответственный за обеспечение стабильности социально-духовной среды среди студентов. Он остановился на вопросах морально-этического поведения и успеваемости студенческой молодежи, получающей образование и воспитание.
Следующее слово было предоставлено начальнику отдела по борьбе с коррупцией А.Умурзакову. В своем выступлении он рассказал об условиях, созданных для студентов в университете, и правилах внутреннего распорядка университета.
После этого декан факультета И.Туракулова отметила, что в образовательном процессе налажена совместная работа родителей и университета.
Также на встрече заведующий кафедрой, профессорско-преподавательский состав и тьюторы разъяснили студентам важность эффективного использования всех условий, созданных руководством университета.
В завершение собрания талантливые и активные студенты провели праздничное мероприятие под девизом «Весенняя радость.» Мероприятие пришлось по душе всем родителям.