Pedagogika va psixologiya fakultetida Surdopedagogika yo‘nalishi 1-bosqich talabalarining ota-onalar yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilishni talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlashga mas’ul bo‘lgan rektor maslahatchisi B. Nishonboyev kirish so‘zi bilan ochdi va ta’lim-tarbiya olayotgan talaba-yoshlarning odob-axloqi va darslarni o‘zlashtirishi borasida to‘xtalib o‘tdi.
Keyingi so‘z navbati Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘lim boshlig‘i A.Umurzoqovga berildi. U o‘z so‘zida universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, oliygohning ichki tartib qoidalari xususida to‘xtaldi.
Shundan so‘ng, fakultet dekani I. To‘raqulova ta’lim-tarbiya jarayonida ota-onalar va universitet hamkorligidagi ishlar yo‘lga qo‘yilganligini ta’kidlab o‘tdi.
Shuningdek, yig‘ilishda kafedra mudiri, professor-o‘qituvchilar va tyutorlar talabalarga universitet rahbariyati tomonidan yaratilgan barcha shart-sharoitlaridan unumli foydalanishlarini tushuntirib o‘tishdi.
Yig‘ilish so‘nggida iqtidorli faol talabalar tomonidan ”Bahor sevinchi” shiori ostida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.Tadbir barcha ota-onalar uchun juda manzur bo‘ldi.

A meeting of parents of 1st-year students of the Surdopedagogy department was held at the Faculty of Pedagogy and Psychology.
The meeting was opened by B. Nishonboyev, the advisor to the rector, who is responsible for ensuring the stability of the socio-spiritual environment among students, with an introductory speech and touched upon the ethics and learning of students and young people receiving education.
The next speaker was A. Umurzakov, Head of the Anti-Corruption Department. In his speech, he spoke about the conditions created for students at the university and the internal rules of the university.
After that, the dean of the faculty, I. Turakulova, noted that cooperation between parents and the university has been established in the educational process.
Also at the meeting, the head of the department, professors, and tutors explained to the students how to effectively use all the conditions created by the university administration.
At the end of the meeting, a festive event was held by talented and active students under the slogan “Spring Joy”. The event was very enjoyable for all parents.