Professor Alimjon Matchanov bilan ilmiy uchrashuv o‘tkazildi.
Universitetida O‘zR FA Bioorganik kimyo instituti laboratoriya mudiri kimyo fanlari doktori, professor Matchanov Alimjon Davlatboyevich  ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
“Fizik-kimyoviy tadqiqot usullari va optik spektroskopiya” mavzusida bo‘lib o‘tgan ilmiy uchrashuvda tabiiy fanlar fakulteti “Kimyo” kafedrasi professor-o‘qituvchilari, magistrlar va doktorantlar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida zamonaviy tadqiqot usullari, ilmiy izlanishlarni tashkil etish va spektroskopiyaning amaliyotdagi ahamiyati haqida atroflicha fikr almashildi.

Состоялась научная встреча с профессором Алимжаном Матчановым.
В университете состоялась встреча с заведующим лабораторией Института биоорганической химии АН РУз, доктором химических наук, профессором Матчановым Алимжоном Давлатбоевичем.
В научной встрече на тему «Методы физико-химических исследований и оптическая спектроскопия» приняли участие профессора и преподаватели кафедры «Химия» факультета естественных наук, а также магистранты и докторанты.
В ходе встречи состоялся подробный обмен мнениями о современных методах исследования, организации научных изысканий и практическом значении спектроскопии.