Professorlar safi yana bittaga ko‘paydi: ilmiy unvon attestati tantanali topshirildi.
Har doimgidek kengash yig‘ilishi taqdirlash marosimi bilan boshlandi.Universitet rektori Yuldashev Maksudjan Abdullayevich Rahmatova Feruza Abulqosimovnaga ilmiy unvon attestatini tantanali ravishda topshirib, uni ushbu yuksak ilmiy natija bilan samimiy tabrikladi.
Mazkur e’tirof pedagog-xodimning ilmiy faoliyatini yanada rivojlantirish va ta’lim sifatini oshirishga xizmat qilishi ta’kidlandi.
Shundan so‘ng kengash yig‘ilishi kun tartibidagi masalalar muhokamasiga o‘tildi. Unda universitet talaba-yoshlarining bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari ko‘rib chiqildi.
Shuningdek, 2025-yilda fakultet va kafedralarda davlat grantlari, xorijiy grantlar hamda xo‘jalik shartnomalari asosida amalga oshirilayotgan ilmiy-tadqiqot ishlari natijalari, ularni tijoratlashtirish jarayoni va istiqboldagi vazifalar yuzasidan hisobot tinglandi.
Yig‘ilishda universitetda HEMIS axborot tizimi bilan ishlash samaradorligini oshirish hamda akademik mobillik doirasida olib borilayotgan ishlar tahlili ham muhokama etildi. Kun tartibidagi masalalar yuzasidan tegishli qarorlar qabul qilinib, ijrosini ta’minlash bo‘yicha mas’ullarga aniq vazifalar belgilandi.

The Ranks of Professors Have Grown: The Academic Title Certificate Was Solemnly Awarded.
As always, the council meeting began with an award ceremony. The Rector of the University, Yuldashev Maqsudjan Abdullayevich, ceremoniously presented the academic title certificate to Rahmatova Feruza Abulqosimovna and sincerely congratulated her on this high scientific achievement.
It was noted that this recognition serves to further develop the scientific activity of the pedagogical staff member and improve the quality of education.
After that, the council meeting proceeded to discuss the items on the agenda. Measures to improve the system for the meaningful organization of students’ free time were reviewed.
Additionally, a report was heard on the results of scientific research work carried out at faculties and departments in 2025 based on state grants, foreign grants, and economic contracts, the process of their commercialization, and future tasks.
The meeting also discussed improving the efficiency of working with the HEMIS information system at the university and analyzed the work carried out within the framework of academic mobility. Relevant decisions were adopted on the agenda items, and specific tasks were assigned to those responsible for ensuring their implementation.