“Qizlarjon klubi” doirasida “Pazanda” to‘garagining navbatdagi mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi.
2025-yil 1-noyabr kuni Jizzax davlat pedagogika universitetida “Qizlarjon klubi” faoliyati doirasida “Pazanda” to‘garagining navbatdagi mashg‘uloti tashkil etildi.
Tadbirda universitetning turli fakultetlaridan faol va iste’dodli talaba-qizlar ishtirok etishdi. Mashg‘ulot davomida ishtirokchilar “Karving” san’ati bo‘yicha amaliy master-klass o‘tkazib, pazandalik mahorati, ijodkorlik va estetik didlarini namoyon etdilar.
Jarayon davomida qizlar nafaqat taom bezatish sir-asrorlarini o‘rgandilar, balki jamoada ishlash, o‘z fikrini erkin ifoda etish va ijodiy yondashuv ko‘nikmalarini ham rivojlantirdilar.
“To‘garakning asosiy maqsadi — talaba-qizlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, ularni milliy qadriyatlar, oilaviy hayotga tayyorgarlik va kasbiy madaniyat ruhida tarbiyalashdan iborat”, — deydi tashkilotchilar.
Mazkur amaliy mashg‘ulotlar orqali talaba-qizlarda mehnatsevarlik, mustaqil fikrlash va o‘z ustida ishlash ko‘nikmalari shakllanmoqda.

В рамках клуба «Кизларжон» прошло очередное занятие кружка «Кулинар»
1 ноября 2025 года в Джизакском государственном педагогическом университете в рамках деятельности клуба «Кизларжон» было проведено очередное занятие кружка «Кулинар»
В мероприятии приняли участие активные и талантливые студентки с различных факультетов университета. В ходе занятия участницы провели практический мастер-класс по искусству «Карвинг», продемонстрировав кулинарное мастерство, творческие способности и эстетический вкус.
В процессе девушки не только освоили секреты оформления блюд, но и развили навыки работы в команде, свободного выражения своих мыслей и творческого подхода.
«Основная цель кружка — организация содержательного досуга студенток, их воспитание в духе национальных ценностей, подготовка к семейной жизни и развитие профессиональной культуры», — говорят организаторы.
Посредством данных практических занятий у студенток формируются трудолюбие, навыки самостоятельного мышления и работы над собой.