Qozon Federal universiteti filialida korrupsiyaga qarshi masalalarga bag‘ishlangan uchrashuv o‘tkazildi.
Jizzax shahridagi Qozon Federal universiteti filialida JDPU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi xodimlari hamda universitet professor-o‘qituvchilari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 14-oktyabrdagi 404-sonli buyrug‘i asosida korrupsiyaga qarshi kurashish siyosatining mazmun-mohiyati atroflicha tushuntirildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida sovg‘alar va mehmondo‘stlik belgilarini qabul qilish tartibi, manfaatlar to‘qnashuvini boshqarish, uni aniqlash va oshkor etish masalalari misollar orqali izohlandi. Ishtirokchilar o‘rtasida savol-javoblar tashkil etilib, korrupsiya va manfaatlar to‘qnashuvining oldini olish bo‘yicha taklif va tavsiyalar bildirildi.

В филиале Казанского федерального университета состоялась встреча, посвященная вопросам борьбы с коррупцией
В Джизакском филиале Казанского федерального университета состоялась встреча с участием сотрудников отдела по управлению системой «Комплаенс-контроль» по противодействию коррупции ДжГПУ, а также профессорско-преподавательского состава университета.
На ней была подробно разъяснена суть и значение антикоррупционной политики на основе приказа Министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан №404 от 14 октября 2025 года.
Также в ходе встречи на конкретных примерах были разъяснены порядок приёма подарков и знаков гостеприимства, вопросы управления конфликтом интересов, его выявления и раскрытия. Между участниками была организована сессия вопросов и ответов, а также были высказаны предложения и рекомендации по предотвращению коррупции и конфликта интересов.