Qutlug‘ yosh muborak aziz ustozlar!
Muqaddas oliygohimizda uzoq yillardan buyon faoliyat ko‘rsatib kelayotgan ustozlar Tarix fakulteti “ Umumiy tarix” kafedrasi professori Baxtiyor Mirkomilov hamda Matematika va informatika fakulteti “Informatika va raqamli ta’lim texnologiyalari” kafedrasi dotsenti Do‘stqul Botirovlar qutlug‘ 70 yoshni qarshi olishdi.
50-yillik tarixga ega ushbu oliygohda kimlar faoliyat ko‘rsatmadi deysiz. Shogirdlari sevgan ulug‘ ustozlar ushbu dargohda talabalarga ilm berdi.Oliygoh tashkil topgan yillardan buyon mana shu ustozlar va ularning davomchilari mehnat qilib kelmoqda.
Bugungi qutlug‘ yosh, ya’ni 70 yoshni qarshilagan ustozlarni universitet rektori Shavkat Sharipov barcha nomidan muborakbod etdi. Ularga ijodiy barkamollik, sog‘liq tilab maxsus diplom va kasaba uyushmalari qo‘mitasi tomonidan tayyorlangan sovg’alarini topshirdi.

С днём рождения, дорогие наставники!
Профессор кафедры «Общая история» исторического факультета Бахтиёр Миркомилов и доцент кафедры «Информатика и цифровые образовательные технологии» факультета математики и информатики Дусткул Ботиров, которые долгие годы ведут свою деятельность в нашем священном высшем учебном заведении, встретили свой 70-летний юбилей.
Кто только не работал в этом университете с 50-летней историей? Великие учителя, любимые его учениками, обучали студентов в этом учебном заведении. Эти учителя и их последователи работают с момента основания университета.
Ректор университета Шавкат Шарипов от имени всех поздравил преподавателей, отметивших сегодняшний знаменательный юбилей, то есть 70-летие. Пожелав им творческого совершенства и здоровья, он вручил им специальные дипломы и подарки, подготовленные профсоюзным комитетом.