“Quvnoqlar va zukkolar” ko‘rik-tanlovi finalchilari aniqlandi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Quvnoqlar va zukkolar” ko‘rik-tanlovining 2026-yilgi mavsumi uchun final bosqichiga yo‘l olgan jamoalar nomi ma’lum bo‘ldi
Bugungi qizg‘in bahsda Tabiiy fanlar fakultetining “Bojalar” jamoasi uch shart bo‘yicha yuqori natija ko‘rsatib, final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi. Saralash bosqichlari yakuniga ko‘ra esa Aniq fanlar fakultetining “Sharq yulduzlari” jamoasi ham finalga yo‘l oldi.
Shu tariqa final bosqichida quyidagi jamoalar ishtirok etadi:  “Shaddod qizlar” — Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti “United” — Filologiya fakulteti  “Bojalar” — Tabiiy fanlar fakulteti

Определены финалисты смотра-конкурса «Весёлые и находчивые»
В Джизакском государственном педагогическом университете стали известны команды, прошедшие в финальный этап смотра-конкурса «Весёлые и находчивые» сезона 2026 года.
В сегодняшнем напряжённом состязании команда «Божалар» факультета естественных наук показала высокие результаты по итогам трёх туров и завоевала путёвку в финал. По результатам отборочных этапов в финал также прошла команда «Шарк юлдузлари» факультета точных наук.
Таким образом, в финальном этапе примут участие следующие команды: «Шаддод қизлар» — факультет дошкольного и начального образования; «Юнайтед» — факультет филологии; «Божалар» — факультет естественных наук; «Шарк юлдузлари» — факультет точных наук.