Rahbar ayol va talaba-qizlar o‘rtasida uchrashuv o’tkazildi.
Pedagogika va psixologiya fakulteti talabalari va Jizzax viloyati hokimi o‘rinbosari, oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig‘i Normurodova Gulnora Ikromovna, Universitet Xotin-qizlar masalalari maslahat kengashi raisi, rektor maslahatchisi Z.R.Qosimova ishtirokida o‘tkazilgan uchrashuvda bugungi kunda xotin-qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga oid normativ-huquqiy hujjatlar mazmuni, yaratilayotgan sharoitlar va imkoniyatlar, islohotlarning amaliy natijalari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Ta’kidlanganidek, keyingi yillarda mamlakatimizda ayol-qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, kasb-hunarli qilish, bandligini ta’minlash, ularning jamiyatimiz hayotidagi ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, turli sohalarda o‘z qobiliyat va imkoniyatlarini ro‘yobga chiqarishi uchun sharoitlar yaratish ustuvor vazifaga aylandi.
O‘tkazilgan tadbir fakultetda tahsil olayotgan ijodkor qizlari tomonidan o‘tkazilgan mushoira bilan qizg‘in kechdi. Interfaol tarzda tashkil etilgan uchrashuv savol- javoblarga boy o‘tib, qizlar rahbar ayol bo‘lishning mas’uliyati hamda sharafi haqida taassurotlarga ega bo‘ldi.

Состоялась встреча руководителя-женщины со студентками.
На встрече, проведенной с участием студентов факультета педагогики и психологии, заместителя хокима Джизакской области, начальника управления по делам семьи и женщин Нормуродовой Гулноры Икромовны, а также председателя Консультативного совета по вопросам женщин университета, советника ректора З.Р.Касымовой, была предоставлена подробная информация о содержании нормативно-правовых актов, касающихся всесторонней поддержки женщин, создаваемых условиях и возможностях, а также о практических результатах проводимых реформ.
Отмечалось, что в последние годы в нашей стране всесторонняя поддержка женщин, профессиональное обучение, обеспечение их занятости, повышение их общественно-политической активности в жизни общества, создание условий для реализации их способностей и возможностей в различных сферах стали приоритетной задачей.
Мероприятие было оживленным благодаря поэтическому чтению, проведенному творческими студентками факультета. Встреча, организованная в интерактивном формате, изобиловала вопросами и ответами, позволив девушкам получить представление об ответственности и чести быть женщиной-руководителем.