Rahbar ayol va talaba-qizlar o‘rtasida uchrashuv o’tkazildi.
Pedagogika va psixologiya fakulteti talabalari va Jizzax viloyati hokimi o‘rinbosari, oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig‘i Normurodova Gulnora Ikromovna, Universitet Xotin-qizlar masalalari maslahat kengashi raisi, rektor maslahatchisi Z.R.Qosimova ishtirokida o‘tkazilgan uchrashuvda bugungi kunda xotin-qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga oid normativ-huquqiy hujjatlar mazmuni, yaratilayotgan sharoitlar va imkoniyatlar, islohotlarning amaliy natijalari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Ta’kidlanganidek, keyingi yillarda mamlakatimizda ayol-qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, kasb-hunarli qilish, bandligini ta’minlash, ularning jamiyatimiz hayotidagi ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, turli sohalarda o‘z qobiliyat va imkoniyatlarini ro‘yobga chiqarishi uchun sharoitlar yaratish ustuvor vazifaga aylandi.
O‘tkazilgan tadbir fakultetda tahsil olayotgan ijodkor qizlari tomonidan o‘tkazilgan mushoira bilan qizg‘in kechdi. Interfaol tarzda tashkil etilgan uchrashuv savol- javoblarga boy o‘tib, qizlar rahbar ayol bo‘lishning mas’uliyati hamda sharafi haqida taassurotlarga ega bo‘ldi.

A meeting was held between the female leader and the female students.
At a meeting with the participation of students of the Faculty of Pedagogy and Psychology and the Deputy Governor of Jizzakh Region, Head of the Family and Women’s Department, Normurodova Gulnora Ikromovna, the Chairperson of the University’s Advisory Council on Women’s Issues, Advisor to the Rector, Z.R. Kasimova, detailed information was provided on the content of regulatory and legal documents related to comprehensive support for women today, the conditions and opportunities being created, and the practical results of reforms.
As noted, in recent years, comprehensive support for women and girls, their professionalization, ensuring their employment, increasing their socio-political activity in the life of our society, and creating conditions for them to realize their abilities and potential in various fields have become a priority in our country.
The event was highlighted by a performance by creative female students at the faculty. The interactive meeting was filled with questions and answers, and the girls gained insights into the responsibility and honor of being female leaders.