“Rektor va talabalar uchrashuvi: yutuqlar,faollik va intilish.
Ana shunday muloqotlardan biri bugun Sirtqi ta’lim talabalari bilan bo‘lib o‘tdi. Tashkil etilgan uchrashuvda universitet rektori Sh.S.Sharipov talabalarning ilm-fan sohasidagi yutuqlari, ijtimoiy hayotdagi faolligi va ularning mamlakat taraqqiyotidagi o‘rniga alohida to‘xtaldi. Uchrashuv davomida sirtqi bo‘limda tahsil olayotgan talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi.
Xususan, ta’lim sifatini oshirish, dars jarayonlarini innovatsion texnologiyalar yordamida takomillashtirish, sport va madaniy tadbirlarni ko‘paytirish kabi masalalar muhokama qilindi. Ayrim masalalar joyida hal etildi, ayrimlari bo‘yicha tegishli rahbar-xodimlarga topshiriq berildi. Shuningdek uchrashuv davomida universitet rektori Prezident Shavkat Mirziyoyevning Ko‘ksaroy qarorgohida yoshlar bilan o‘tkazgan ochiq muloqoti hamda sport masalalari yuzasidan o‘tkazilgan videoselektorida ko‘tarilgan dolzarb masalalar yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. Davlat rahbari tashabbusi bilan yoshlar bilan ishlashda yangi tizim joriy etilganligi, ular doimo davlat e’tiborida ekanligini qayd etdi. Talabalar ham turli yo‘nalishlarda o‘z mulohazalarini bildirib, yuzma-yuz dildagi gaplar aytildi.
Tadbir yakunida universitet rektori Sh.S.Sharipov talabalarga o‘z intilishlari va tashabbuslari bilan mamlakatimiz taraqqiyotiga hissa qo‘shishga chaqirdi. Mazkur uchrashuv talabalar va rahbarlar o‘rtasida samimiy muloqot muhitini yaratdi desak xato qilmagan bo‘lamiz.

Встреча ректора со студентами: достижения, активность и стремления.
Один из таких диалогов состоялся сегодня со студентами заочного отделения. На организованной встрече ректор университета Ш.С.Шарипов особо остановился на достижениях студентов в области науки, их активности в общественной жизни и их роли в развитии страны. В ходе встречи студенты, обучающиеся на заочном отделении, задавали интересующие их вопросы.
В частности, обсуждались такие вопросы, как повышение качества образования, совершенствование учебного процесса с помощью инновационных технологий, увеличение количества спортивных и культурных мероприятий. Некоторые вопросы были решены на месте, по другим были даны поручения соответствующим руководителям и сотрудникам. Также в ходе встречи ректор университета высказал свое мнение по актуальным вопросам, поднятым во время открытого диалога Президента Шавката Мирзиёева с молодежью в резиденции Куксарой и видеоселекторного совещания по вопросам спорта. Он отметил, что по инициативе главы государства внедрена новая система работы с молодежью, которая находится под постоянным вниманием государства. Студенты также высказали свои мнения по различным направлениям, состоялся откровенный разговор лицом к лицу.
В завершение мероприятия ректор университета Ш.С.Шарипов призвал студентов вносить свой вклад в развитие нашей страны своими стремлениями и инициативами. Не будет ошибкой сказать, что эта встреча создала атмосферу искреннего общения между студентами и руководителями.