“Rektor va talabalar uchrashuvi: yutuqlar,faollik va intilish.
Ana shunday muloqotlardan biri bugun Sirtqi ta’lim talabalari bilan bo‘lib o‘tdi. Tashkil etilgan uchrashuvda universitet rektori Sh.S.Sharipov talabalarning ilm-fan sohasidagi yutuqlari, ijtimoiy hayotdagi faolligi va ularning mamlakat taraqqiyotidagi o‘rniga alohida to‘xtaldi. Uchrashuv davomida sirtqi bo‘limda tahsil olayotgan talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi.
Xususan, ta’lim sifatini oshirish, dars jarayonlarini innovatsion texnologiyalar yordamida takomillashtirish, sport va madaniy tadbirlarni ko‘paytirish kabi masalalar muhokama qilindi. Ayrim masalalar joyida hal etildi, ayrimlari bo‘yicha tegishli rahbar-xodimlarga topshiriq berildi. Shuningdek uchrashuv davomida universitet rektori Prezident Shavkat Mirziyoyevning Ko‘ksaroy qarorgohida yoshlar bilan o‘tkazgan ochiq muloqoti hamda sport masalalari yuzasidan o‘tkazilgan videoselektorida ko‘tarilgan dolzarb masalalar yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. Davlat rahbari tashabbusi bilan yoshlar bilan ishlashda yangi tizim joriy etilganligi, ular doimo davlat e’tiborida ekanligini qayd etdi. Talabalar ham turli yo‘nalishlarda o‘z mulohazalarini bildirib, yuzma-yuz dildagi gaplar aytildi.
Tadbir yakunida universitet rektori Sh.S.Sharipov talabalarga o‘z intilishlari va tashabbuslari bilan mamlakatimiz taraqqiyotiga hissa qo‘shishga chaqirdi. Mazkur uchrashuv talabalar va rahbarlar o‘rtasida samimiy muloqot muhitini yaratdi desak xato qilmagan bo‘lamiz.

“Meeting of the Rector and Students: Achievements, Activity, and Aspirations.”
One of such dialogues was held today with correspondence students. At the meeting, the rector of the university, Sh.S.Sharipov, paid special attention to the achievements of students in the field of science, their activity in social life, and their role in the development of the country. During the meeting, students studying in the correspondence department asked questions that interested them.
In particular, issues such as improving the quality of education, improving teaching processes using innovative technologies, and increasing sports and cultural events were discussed. Some issues were resolved on the spot, and instructions were given to relevant managers and employees on some. Also during the meeting, the university rector expressed his views on the current issues raised during the open dialogue held by President Shavkat Mirziyoyev with young people at the Koksaroy residence and the video conference on sports issues. He noted that a new system for working with young people was introduced at the initiative of the Head of State, and that they are always in the state’s attention. Students also expressed their opinions in various areas and had face-to-face conversations.
At the end of the event, the rector of the university, Sh.S. Sharipov, called on students to contribute to the development of our country with their aspirations and initiatives. We would not be wrong to say that this meeting created an atmosphere of sincere dialogue between students and leaders.