Rossiya-Kirg‘iz biznesni avtomatlashtirish boshqaruv instituti va Jizzax davlat pedagogika universiteti o‘rtasida xalqaro hamkorlik mustahkamlanmoqda
Rossiya-Kirg‘iz biznesni avtomatlashtirish boshqaruv instituti (RKIAUB) 2006-yilda tashkil etilgan bo‘lib, Qirg‘izistonning Bishkek shahrida joylashgan. U Osh davlat texnologiya universitetining filiali sifatida faoliyat yuritadi va biznesni avtomatlashtirish hamda boshqaruv sohasida yuqori malakali mutaxassislar tayyorlaydi.
Bugun universitetga  institut direktori professor Erkegul Biymirsayeva va dotsent Cholpon Rispayeva  tashrif buyurib, xalqaro hamkorlikni yanada rivojlantirish uchun fakultet jamoasi bilan o‘zaro fikr almashdilar.
Tadbir Maktabgacha ta’lim fakulteti sa’y-harakatlari bilan tashkil etilgan bo‘lib, unda akademik mobillik, hamkorlik loyihalari va onlayn ma’ruzalar tashkil etish imkoniyatlari muhokama qilindi. Ushbu uchrashuv tajriba almashish va kelgusi samarali hamkorlik uchun muhim baza yaratdi.
Tomonlar uchrashuv so‘ngida esdalik sovg‘alar bilan almashishdi va hamkorlikning yangi bosqichini boshladi.

International cooperation is strengthening between the Russian-Kyrgyz Institute of Business Automation Management and Jizzakh State Pedagogical University
The Russian-Kyrgyz Institute of Business Automation and Management was founded in 2006 and is located in Bishkek, Kyrgyzstan. It operates as a branch of the Osh State Technological University and trains highly qualified specialists in the field of business automation and management.
Today, the director of the institute, Professor Erkegul Biymirsayeva, and Associate Professor Cholpon Rispayeva visited the university and exchanged views with the faculty team on further developing international cooperation.
The event was organized by the Faculty of Preschool Education and discussed opportunities for academic mobility, collaborative projects, and online lectures. This meeting created an important basis for the exchange of experiences and future fruitful cooperation.