“San’at yoshlarni birlashtiradi” nomli hisobot konsert dasturi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax shahridagi Yoshlar shaharchasida Jizzax davlat pedagogika universiteti tomonidan tashkil etilgan “San’at yoshlarni birlashtiradi” deb nomlangan hisobot konsert dasturi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti tomonidan ustoz-shogirdchilik an’analarini davom ettirish, yosh iste’dodlarni kashf etish va ularning ijodiy salohiyatini ro‘yobga chiqarish, san’at olamida yangi qo‘shiqlar yaratilishini rag‘batlantirish borasida doimiy ravishda ish olib borilmoqda.
Hisobot konsert dasturi avvalida bir qator iqtidorli talabalar esdalik sovg‘alari hamda faxriy yorliqlar bilan taqdirlanishdi.
Bundan tashqari, mazkur dasturda yil davomida Muassasa tomonidan tashkil etilgan «Artist-2024» loyihasida saralab olingan iste’dodli yoshlar ham sahnaga chiqishdi. Dastur davomida yangragan qo‘shiqlar va sahnalashtirilgan chiqishlar muxlislarga bayramona kayfiyat taqdim etdi. Shu kuni jizzaxlik yoshlar chinakamiga yayrashdi.

In the Youth Town of Jizzakh, a report concert program called “Art unites youth” organized by Jizzakh State Pedagogical University was held.
Jizzakh State Pedagogical University is constantly working to continue the traditions of mentoring, discovering young talents and realizing their creative potential, encouraging the creation of new songs in the world of art.
At the beginning of the report concert program, a number of talented students were awarded with souvenirs and certificates of honor.
In addition, talented young people who were selected in the “Artist-2024” project organized by the Institution during the year performed on the stage. The songs played during the program and staged performances gave the fans a festive mood. On this day, young people from Jizzakh really had fun.