“San’at yoshlarni birlashtiradi” nomli hisobot konsert dasturi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax shahridagi Yoshlar shaharchasida Jizzax davlat pedagogika universiteti tomonidan tashkil etilgan “San’at yoshlarni birlashtiradi” deb nomlangan hisobot konsert dasturi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti tomonidan ustoz-shogirdchilik an’analarini davom ettirish, yosh iste’dodlarni kashf etish va ularning ijodiy salohiyatini ro‘yobga chiqarish, san’at olamida yangi qo‘shiqlar yaratilishini rag‘batlantirish borasida doimiy ravishda ish olib borilmoqda.
Hisobot konsert dasturi avvalida bir qator iqtidorli talabalar esdalik sovg‘alari hamda faxriy yorliqlar bilan taqdirlanishdi.
Bundan tashqari, mazkur dasturda yil davomida Muassasa tomonidan tashkil etilgan «Artist-2024» loyihasida saralab olingan iste’dodli yoshlar ham sahnaga chiqishdi. Dastur davomida yangragan qo‘shiqlar va sahnalashtirilgan chiqishlar muxlislarga bayramona kayfiyat taqdim etdi. Shu kuni jizzaxlik yoshlar chinakamiga yayrashdi.

Состоялся отчетно-концертная программа «Искусство объединяет молодежь»
В Молодёжном городке Джизака прошла программа-отчёт-концерт «Искусство объединяет молодёжь», организованная Джизакским государственным педагогическим университетом.
Джизакским государственным педагогическим университетом постоянно проводится работа по продолжению традиций наставничества, раскрытию молодых талантов и реализации их творческого потенциала, поощрению создания новых песен в мире искусства.
В начале отчетно-концертной программы ряд талантливых студентов были награждены памятными подарками и почетными грамотами.
Кроме того, в этой программе на сцене также выступили талантливая молодежь, отобранная в рамках проекта «Артист-2024», организованного Учреждением в течение года. Песни, прозвучавшие во время программы, и постановочные номера подарили поклонникам праздничное настроение. В этот день молодежь Джизака по-настоящему весело провела время.