Sening tashabbusing – sening kelajaging.
Forumni Jizzax davlat pedagogika universiteti rektor maslahatchisi Z.Qosimova ochib berdi. Shundan so‘ng Jizzax viloyat hokimi o‘rinbosari, oila va xotin-qizlar boshqarmasi mutaxassisi Umida Murodova tadbirga yig‘ilgan barcha qizlarni muhim sana bilan tabriklab, bugungi kunda viloyatimizda xotin-qizlarga yaratilayotgan sharoitlar xususida so‘z yuritdi.
Tadbirning asosiy qismida so‘zga chiqqanlar ”Xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlashga doir davlat siyosatining ustuvor vazifalari”, “Kelajak ilmli qizlar qo‘lida”, Muvaffaqiyatga erishishda emotsional intellektning o‘rni mavzusida ma’ruzalar qilishdi.
Savol-javob taklif va mulohazalar bilan davom etgan forum Iqtidorli talaba-qizlar taqdimotlari, Interaktiv o‘yinlar hamda psixologik treninglar bilan yakun topdi.Faol qatnashchilar taqdirlandi.

Твоё инициатива — твое будущее
Форум открыла советник ректора Джизакского государственного педагогического университета З.Касымова. После этого заместитель хокима Джизакской области, специалист управления семьи и женщин Умида Муродова поздравила всех собравшихся на мероприятии девушек в знаменательный день и рассказала об условиях, созданных сегодня для женщин в нашем регионе.
В основной части мероприятия выступавшие прочитали лекции на темы «Приоритетные задачи государственной политики поддержки женщин», «Будущее в руках образованных девушек», а также роль эмоционального интеллекта в достижении успеха.
Форум, который продолжился предложениями и комментариями в форме вопросов-ответов, завершился выступлениями талантливых студентов, интерактивными играми и психологическими тренингами. Активные участницы были награждены.