Sening tashabbusing – sening kelajaging.
Forumni Jizzax davlat pedagogika universiteti rektor maslahatchisi Z.Qosimova ochib berdi. Shundan so‘ng Jizzax viloyat hokimi o‘rinbosari, oila va xotin-qizlar boshqarmasi mutaxassisi Umida Murodova tadbirga yig‘ilgan barcha qizlarni muhim sana bilan tabriklab, bugungi kunda viloyatimizda xotin-qizlarga yaratilayotgan sharoitlar xususida so‘z yuritdi.
Tadbirning asosiy qismida so‘zga chiqqanlar ”Xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlashga doir davlat siyosatining ustuvor vazifalari”, “Kelajak ilmli qizlar qo‘lida”, Muvaffaqiyatga erishishda emotsional intellektning o‘rni mavzusida ma’ruzalar qilishdi.
Savol-javob taklif va mulohazalar bilan davom etgan forum Iqtidorli talaba-qizlar taqdimotlari, Interaktiv o‘yinlar hamda psixologik treninglar bilan yakun topdi.Faol qatnashchilar taqdirlandi.

Your initiative is your future.
The forum was opened by Z. Kasimova, Rector’s advisor of Jizzakh State Pedagogical University. After that, the deputy governor of Jizzakh region, specialist of family and women’s department Umida Murodova congratulated all the girls gathered at the event on the important day and spoke about the conditions created for women in our region today.
In the main part of the event, the speakers gave lectures on the topics of “Priority tasks of the state policy to support women”, “The future is in the hands of educated girls”, and the role of emotional intelligence in achieving success.
The forum, which continued with question-and-answer proposals and comments, ended with presentations by talented students, interactive games, and psychological training. Active participants were rewarded.