“Sharof Rashidov — xalqparvar siyosatchi va buyuk adib” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Filologiya fakultetida “Sharof Rashidov — xalqparvar siyosatchi va buyuk adib” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda o‘zbek tili va adabiyoti yo‘nalishi 1-kurs talabalari ishtirok etishdi. Tadbirni fakultet o‘qituvchisi  D.Ochilov  olib bordi.
Uchrashuv davomida Sharof Rashidovning adabiyot va siyosatdagi faoliyati, uning xalq manfaati yo‘lida fidokorona mehnati, O‘zbekiston ravnaqi yo‘lidagi xizmatlari haqida so‘z yuritildi.
Ishtirokchilar Rashidovning rahbarlik davrida mamlakatimizda madaniyat, ta’lim, fan va sanoat sohalarida amalga oshirilgan o‘zgarishlar bilan tanishdilar.
Tadbir yakunida talabalar yozuvchi va siyosatchining hayoti, asarlari hamda millatimiz tarixidagi o‘rni haqida fikr almashib, Sharof Rashidov shaxsiyati yoshlar uchun ibrat maktabi ekani ta’kidlab o‘tildi.

Состоялось духовно-просветительское мероприятие на тему «Шараф Рашидов — народолюбивый политик и великий литератор»
На факультете филологии Джизакского государственного педагогического университета прошло духовно-просветительское мероприятие на тему «Шараф Рашидов — народолюбивый политик и великий писатель».
В мероприятии приняли участие студенты 1-го курса направления узбекского языка и литературы. Мероприятие провел преподаватель факультета Д. Очилов.
В ходе встречи обсуждалась деятельность Шарафа Рашидова в литературе и политике, его самоотверженный труд на благо народа, а также заслуги в развитии Узбекистана.
Участники ознакомились с преобразованиями, осуществленными в нашей стране в сферах культуры, образования, науки и промышленности в период руководства Рашидова.
В завершение мероприятия студенты обменялись мнениями о жизни и творчестве писателя и политика, его роли в истории нашей нации. Было подчеркнуто, что личность Шарафа Рашидова является примером для подражания и школой воспитания для молодежи.