“Sog‘lom inson – sog‘lom millat” shiori ostida futbol musobaqalari yakunlandi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 1 oktyabr — “O‘qituvchi va murabbiylar kuni”ga bag‘ishlab, “Sog‘lom inson – sog‘lom millat” shiori ostida futbol musobaqalari o‘tkazildi.
Ma’lum bir hafta davomida bo‘lib o‘tgan sport bellashuvlarida universitetning turli bo‘lim va tarkibiy tuzilmalari jamoalari faol ishtirok etishdi. Bellashuvlar davomida jamoalar jipsligi, qat’iyati va yuksak sport mahoratlari namoyon bo‘ldi.
Musobaqa yakunlariga ko‘ra:
• 1-o‘rin – Rektorat jamoasi,
• 2-o‘rin – RTTM jamoasi,
• 3-o‘rin – O‘quv bo‘limi jamoasiga nasib etdi.
G‘olib va sovrindor jamoalar ertaga “Xonatlas” saylida tantanali ravishda maxsus diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanadi. Ushbu musobaqa nafaqat jamoalar o‘rtasida sog‘lom raqobat va do‘stona muhit yaratdi, balki universitet jamoasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilishda ham muhim ahamiyat kasb etdi.

The football competitions under the motto “A Healthy Person – A Healthy Nation” have concluded.
The football tournaments held under the motto “A Healthy Person – A Healthy Nation” have come to an end.
During the week-long sports competitions, teams from various departments and structural divisions of the university took an active part. Throughout the contests, the teams demonstrated unity, determination, and high athletic skill.
• 1st place – Rectorate team,
• 2nd place – RTTM team,
• 3rd place – Academic Department team.
The winning and prize-winning teams will be ceremoniously awarded special diplomas and commemorative gifts tomorrow at the “Khonatlas” festival. This competition not only fostered healthy competition and a spirit of friendship among the teams but also played an important role in promoting a healthy lifestyle within the university community.