“Sog‘lom inson – sog‘lom millat” shiori ostida futbol musobaqalari yakunlandi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 1 oktyabr — “O‘qituvchi va murabbiylar kuni”ga bag‘ishlab, “Sog‘lom inson – sog‘lom millat” shiori ostida futbol musobaqalari o‘tkazildi.
Ma’lum bir hafta davomida bo‘lib o‘tgan sport bellashuvlarida universitetning turli bo‘lim va tarkibiy tuzilmalari jamoalari faol ishtirok etishdi. Bellashuvlar davomida jamoalar jipsligi, qat’iyati va yuksak sport mahoratlari namoyon bo‘ldi.
Musobaqa yakunlariga ko‘ra:
• 1-o‘rin – Rektorat jamoasi,
• 2-o‘rin – RTTM jamoasi,
• 3-o‘rin – O‘quv bo‘limi jamoasiga nasib etdi.
G‘olib va sovrindor jamoalar ertaga “Xonatlas” saylida tantanali ravishda maxsus diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanadi. Ushbu musobaqa nafaqat jamoalar o‘rtasida sog‘lom raqobat va do‘stona muhit yaratdi, balki universitet jamoasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilishda ham muhim ahamiyat kasb etdi.

Под лозунгом «Здоровый человек — здоровая нация» завершились футбольные соревнования.
В Джизакском государственном педагогическом университете были проведены футбольные соревнования под лозунгом «Здоровый человек — здоровая нация», приуроченные к 1 октября — Дню учителей и наставников.
В течение одной недели проходили спортивные соревнования, в которых активно участвовали команды различных отделов и структурных подразделений университета. В ходе состязаний команды проявили сплоченность, решительность и продемонстрировали высокое спортивное мастерство.
• 1-е место заняла команда Ректората,
• 2-е место — команда ЦЦТО,
• 3-е место досталось команде Учебного отдела.
Команды-победители и призеры будут торжественно награждены специальными дипломами и памятными подарками завтра на празднике «Хонатлас». Это соревнование не только создало здоровую конкуренцию и дружескую атмосферу между командами, но и сыграло важную роль в пропаганде здорового образа жизни в университетском сообществе.