“Sport va sog‘lomlashtirish oyligi” doirasida sport tadbirlari boshlandi.
Barcha oliy ta’lim muassasalarida aprel va may oylari “Sport va sog‘lomlashtirish oyligi” deb e’lon qilinganligi munosabati bilan bugun Jizzax davlat pedagogika universitetida shanba — ijtimoiy faollik kuni doirasida talaba-yoshlar ishtirokida ommaviy sport tadbirlari tashkil etildi.
Universitet hududidagi sport maydonchalari voleybol, basketbol, futbol, yengil atletika hamda stol tennisi musobaqalari bilan gavjum bo‘ldi.
Mazkur tadbirlar “Giyohvandlikka qarshi kurash” hamda “Sog‘lom hayot uchun” shiorlari ostida o‘tkazilib, yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib etishga xizmat qilmoqda.

В рамках месячника «Спорт и оздоровление» начались спортивные мероприятия
В связи с тем, что апрель и май были объявлены во всех высших учебных заведениях «Месячником спорта и оздоровления», сегодня в Джизакском государственном педагогическом университете в рамках субботы — дня социальной активности были организованы массовые спортивные мероприятия с участием студентов.
На спортивных площадках университета было оживлённо: проходили соревнования по волейболу, баскетболу, футболу, лёгкой атлетике и настольному теннису.
Эти мероприятия проводятся под лозунгами «Борьба с наркоманией» и «За здоровую жизнь» и служат широкой пропаганде здорового образа жизни среди молодежи.