“Talabalar bahori” musiqiy festivalining saralash bosqichi o‘tkazildi
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Talabalar bahori” musiqiy festivali doirasida tanlovning 1-bosqich saralash jarayonlari tashkil etildi. Tanlov milliy cholg‘u ijrochiligi, an’anaviy xonandalik, estrada ijrochiligi hamda raqs yo‘nalishlari bo‘yicha o‘tkazildi.
Saralash bosqichida jami 100 nafardan ortiq talabalar ishtirok etib, chiqishlar sohaga oid mutaxassislar va professor-o‘qituvchilar tomonidan baholandi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, raqs yo‘nalishida 7 nafar, cholg‘u ijrochiligida 7 nafar, an’anaviy ijrochilikda 5 nafar hamda estrada yo‘nalishida 15 nafar talabalar festivalning final bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

Состоялся отборочный этап музыкального фестиваля «Талабалар бахори»
В Джизакском государственном педагогическом университете в рамках музыкального фестиваля «Талабалар бахори» был организован первый отборочный этап конкурса. Конкурс прошёл по направлениям: национальное инструментальное исполнительство, традиционное пение, эстрадное исполнительство и танец.
В отборочном этапе приняли участие более 100 студентов, выступления которых оценивались профильными специалистами и профессорско-преподавательским составом.
По итоговым результатам, в финальный этап фестиваля прошли 7 студентов в номинации «Танец», 7 — в номинации «Инструментальное исполнительство», 5 — в номинации «Традиционное исполнительство» и 15 — в номинации «Эстрада».