«Talabalarning ilmiy-innovatsion loyihalar bilan ishlash ko‘nikmalarini rivojlantirish masalalari; muammo va yechimlar» mavzusida onlayn konferensiya o‘tkazildi
Xalqaro hamkorlik bo‘limi hamda  Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi hamkorligida «Talabalarning ilmiy-innovatsion loyihalar bilan ishlash ko‘nikmalarini rivojlantirish masalalari; muammo va yechimlar» mavzusida Iqtidorli talabalarning II-xalqaro ilmiy-amaliy, onlayn konferensiyasini o‘tkazildi.
Konferensiyada Rossiya Federatsiyasi, Ozarbayjon va Qozog‘iston davlatlarining olimlari hamda talabalari ishtirok etishdi. Anjuman o‘zbek, rus, ingliz hamda turk tillarida olib borildi.

An online conference was held on the topic “Issues of developing students’ skills in working with scientific and innovative projects; problems and solutions”.
In cooperation with the department of international cooperation and the department of organization of scientific research activities of gifted students, the 2nd international scientific and practical online conference of gifted students was held on the topic “Issues of developing students’ skills in working with scientific and innovative projects; problems and solutions”.
Scientists and students of the Russian Federation, Azerbaijan and Kazakhstan participated in the conference. The conference was held in Uzbek, Russian, English and Turkish languages.