Ta’lim jarayonini tashkil etish bo‘limida “Hosil bayrami” nishonlandi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Ta’lim jarayonini tashkil etish bo‘limida “Hosil bayrami” o‘tkazildi. Tadbirda Tabiiy fanlar fakulteti sirtqi ta’lim biologiya yo‘nalishi talabalari faol ishtirok etdilar. Bayramni bo‘lim boshlig‘i A. Chimanov ochib berdi.
Hosil bayrami” — mamlakatimizda har yili kuz faslida, asosan oktyabr oyida keng nishonlanadigan, xalqimiz mehnatsevarligini, yerga va tabiatga bo‘lgan hurmatini ifodalovchi ezgu an’anadir.
Tadbir davomida talaba-yoshlar va ustozlar tomonidan mahsulotlar ko‘rgazmasi tashkil etildi. Unda meva-sabzavotlar, g‘alla, paxta, asalarichilik, ipakchilik va boshqa tarmoqlardagi yutuqlar namoyish etildi.
Bayramga bag‘ishlab she’rlar, qo‘shiqlar, sahna ko‘rinishlari ijro etildi. Tadbir ishtirokchilari o‘z ijodlari orqali hosil faslining fayzu barakasini, mehnatsevarlik va tabiatga hurmat kabi fazilatlarni yuksak ruhda namoyon etdilar.
Tadbir so‘ngida faol ishtirokchilar va g‘olib jamoalar taqdirlanib, ularga faxriy yorliqlar va esdalik sovg‘alari topshirildi.

В отделе организации образовательного процесса отпраздновали «Праздник урожая»
В отделе организации образовательного процесса Джизакского государственного педагогического университета был проведен «Праздник урожая»В мероприятии активно участвовали студенты заочного отделения биологического направления факультета естественных наук. Праздник открыл заведующий отделом А. Чиманов.
«Праздник урожая» — это благородная традиция, широко отмечаемая в нашей стране ежегодно осенью, преимущественно в октябре, которая отражает трудолюбие нашего народа и его уважение к земле и природе.
В ходе мероприятия студенты, молодежь и преподаватели организовали выставку продукции. На ней были продемонстрированы достижения в области фруктов и овощей, зерноводства, хлопководства, пчеловодства, шелководства и других отраслей.
В честь праздника были исполнены стихи, песни и театральные постановки. Участники мероприятия через свое творчество ярко продемонстрировали изобилие и благодать сезона урожая, а также такие качества, как трудолюбие и уважение к природе.
По завершении мероприятия активные участники и команды-победители были награждены, им вручили почетные грамоты и памятные подарки.