“To‘maris izdoshlari” milliy tanlovi yuqori saviyada o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida talaba-qizlarning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, ularni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash hamda sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etishga qaratilgan “To‘maris izdoshlari” milliy tanlovi Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan tashkil etildi.
Mazkur tadbir davomida ishtirokchilar tanishtirish, sport mahorati, birinchi tibbiy yordam hamda velosipedda uchish yo‘nalishlarida o‘z salohiyatlarini namoyon etib, jasorat, chaqqonlik va jamoaviy ruh uyg‘unligini ko‘rsatdilar.
Tanlov talaba-qizlarda qat’iyat, irodaviy sifatlar va tezkor qaror qabul qilish ko‘nikmalarini rivojlantirishga xizmat qilgan muhim ma’naviy-ma’rifiy tadbir sifatida katta taassurot qoldirdi.

Национальный конкурс «Последовательницы Тумарис» прошёл на высоком уровне.
В Джизакском государственном педагогическом университете по инициативе Женского консультативного совета организован национальный конкурс «Последователи Томарис», направленный на повышение общественно-политической активности студенток, воспитание их в духе патриотизма и пропаганду здорового образа жизни.
В ходе данного мероприятия участники продемонстрировали свой потенциал в таких направлениях, как ознакомление, спортивное мастерство, оказание первой медицинской помощи и езда на велосипеде, продемонстрировав сочетание смелости, ловкости и командного духа.
Конкурс произвел большое впечатление как важное духовно-просветительское мероприятие, способствовавшее развитию у студенток навыков решительности, волевых качеств и быстрого принятия решений.